O kožlanské pouti se uskutečnilo tradiční utkání starých gard mužstev Kožlan a Kralovic. Hostující družstvo se letos intenzivně připravovalo přerušit šňůru vítězství kožlanského týmu. Začátek utkání jim vyšel výborně. Po dobrých kombinacích přehráli domácí a ze svých šancí dvě využili. Zvláště druhá branka z kopačky Vaška Tobrmana ze vzdálenosti 18 m potěšila i všechny přihlížející diváky. Potom se však hra vyrovnala a do šancí se dostávali i domácí. Velikou šanci spálil sám před brankou Honza Bořuta a chvíli po něm šel sám na kralovického brankáře Pepík Panuška. Než si však míč připravil k zakončení, stačil se kralovický obránce vrátit a míč mu ukopnul. Minutu před koncem poločasu to přišlo. Z pravého křídla krásně přes celou branku nacentroval Vašek Kratochvíl na jeho přesný míč jako vítr naběhnul zleva Jirka Šnajdauf a jeho levačka byla neomylná. Gól do šatny domácí velmi povzbudil.

Ve druhé půli se začala projevovat lepší fyzická připravenost a větší chuť po vítězství u domácího mančaftu. Po jednom útoku odpískal přesný rozhodčí Milan Macák za faul neoddiskutovatelnou penaltu. Míč si bez zaváhání přichystal Jirka Šnajdauf. Ve vypjaté atmosféře se rozběhnul a střelou pravačkou překonal hostujícího brankáře. Rozhodčí však nedal pokyn ke hře, a tak se pokutový kop musel opakovat. Jirka Šnajdauf však prokázal pevné nervy a ledový klid. Znovu se rozběhnul k postavenému míči, k překvapení brankáře i spoluhráčů vypálil nyní levou nohou (něco mezi bodlem a šajtlí) a míč umístil přesně do levého horního růžku branky. Nechytatelná penalta. Potom se hra trochu přiostřila. Některé zákroky (Tomáš Kříž, Karel Roučka) však do kategorie starých pánů rozhodně nepatřily. Po jednom takovém faulu Karla Roučky kopal ze vzdálenosti dobrých 25 m trestný kop Tomáš Kříž. jeho prudká rána trefila levou tyč branky Petra Borkoviče a odražený míč potom vrátil do kralovické sítě nejagresivnější hráč tohoto okamžiku Zdeněk Denk.
Domácí potom již kralovické nepustili do žádné vážnější šance a vítězství 3:2 tak udrželi. Hosté proto budou muset přemýšlet o příčinách své prohry a příští rok hlavně svoji fyzickou přípravu zdokonalit. Ani porážka však nevadila v tom, že po zápasu u pivka obě družstva společně zápas znovu přehrála a tam vyhráli všichni. ;-)

Nutno ještě podotknout, že před utkáním se zcela neočekávaně zrealizovalo opakování sprinterského závodu z loňska mezi Otou Vaššem a Jirkou Šnajdaufem. I když se závodní trať zkrátila na polovinu (tj. běželi pouze z poloviny hřiště), zopakoval loňské vítězství Ota a odnesl si hezkou "pitnou" cenu. Ani poražený nepřišel zkrátka. "Zaknihovaná" slivovice byla rovněž velmi lákavá. Nezbývá než Otovi popřát k vítězství a Jirku vybičovat k intenzivnějšímu tréninku.