Výsledky zápasů - jaro 2011

datum utkání domácí - hosté
výsledek
22. duben 2011 Kožlany - Plasy 4 : 0 (2 : 0) Tak to letos už zase začalo. Za ideálního fotbalového počasí, na dobře připraveném, i když poměrně nekvalitním trávníku, se konečně dočkali "staří páni" i jejich fanoušci. Proti ambicioznímu družstvu Plas, které bylo v loňské jarní části druhé za námi a které letos už v 1. utkání remizovalo s M. Touškovem, jsme nastoupili v této základní sestavě: brankář "Samec" Kraus, obrana: F. Švec, J. Švamberg, M. Blecha, Z. Denk, záloha: M. Kulhánek, R. Rocskár, V. Kratochvíl, J.Šnajdr, útok: J. Šnajdauf, L. Běláč. Na střídání byli připraveni do obrany J. Panuška, M. Hach, Miloš Kulhánek, do zálohy: L. Kulhánek, M. Macák, M. Konopásek, J. Kotěšovec a v útoku tradičně střídal P. Bílek. Jak je ze sestavy vidět, mezi starou gardu postoupili i "mladíci" J. Kotěšovec a Miloš Kulhánek - věříme, že naši hru svým mladickým elánem řádně oživí. I Plasy přijely v silné sestavě - ke střídání měli na lavičce připraveno 5 - 6 hráčů.
Hned zpočátku utkání jsme si vytvářeli herní převahu. Ovšem teprve útok z pravé strany, který ve velkém vápně nadvakrát (a při druhém pokusu chladnokrevně) zakončoval debutant Jan Kotěšovec, nám přinesl vedení. Po několika nevydařených zakončeních (za zmínku stojí to, že mohl po nastřelení od vlastního spoluhráče skórovat i J. Šnajdauf - bohužel se střela od něj odrazila kousek od branky) se opět míč dostal do soupeřova pokutového území a tam zblízka P. Bílek doklepnul na 2 : 0. Hosté neměli žádnou vyloženou šanci. I ve druhém poločase pokračoval náš - na začátek sezóny - celkem dobrý výkon. Asi v polovině druhé půle provedl krásnou fotbalovou akci Míra Kuhánek - na místě levého křídla prokličkoval mezi několika protihráči (někdy se zdálo, že neví co s míčem udělat), ale nakonec krásně našel přihrávkou v malém vápně neobsazeného Jirku Šnajdra a ten s přehledem "placírkou" mezi brankářovy nohy zavěsil na 3 : 0 - hezká fotbalová akce. Ale to nejhezčí teprve přišlo - V. Kratochvíl už se nemohl dívat na střeleckou nemohoucnost našeho útoku (že by malá motivace Luďka Běláče nebo zanedbaná zimní příprava ostatních útočníků???) a z dobrých 25 metrů z místa levého záložníka vystřelil krásnou ránu, která zapadla přesně k levé tyči. Brankář neměl nejmenší šanci.
I když naše hra ještě nebyla nejlepší - ale bylo to teprve první jarní utkání a ani vyhrávající Sparta nehraje bůhvíjaký fotbal - přesto jsme jistě vítězstvím nad ambiciózním družstvem Plas udělali svým příznivcům radost. A na závěr - utkání řídil s velkým přehledem a téměř bezchybně (a bez zbytečných emocí) rozhodčí ČMFS Vašek Reiprich.
29. duben 2011 Kožlany - Dolní Bělá

10 : 1 (5 : 1) Další jarní zápas jsme sehráli se soupeřem z Dolní Bělé znovu na svém hřišti (hřiště v Dolní Bělé prochází rekonstrukcí). Na tohoto soupeře se nám tradičně daří a tak jsme se na utkání těšili. Do zápasu jsme nastoupili v minulé vítězné sestavě: V. "Samec" Kraus, F. Švec, J. Švamberg, M. Blecha, Z. Denk, Míra Kulhánek, R. Rocskár, V. Kratochvíl, J. Šnajdr, J.Šnajdauf, L. Běláč. Na střídání byla zase připravena řada hráčů: J. Panuška, Miloš Kulhánek, Luboš Kulhánek, J. Kotěšovec, P. Volín, M. Konopásek, J. Jícha, P. Bílek. I hosté přijeli s velkým odhodláním, na střídačce měli 3 hráče. Utkání se hrálo na dobrém trávníku, který byl po dešťových přeháňkách měkčí než minule a lépe jsme se po něm pohybovali.
Po počátečním oťukávání přišla nečekaná sprcha - na pravé straně hřiště jsme zbytečně ztratili míč a soupeř ještě za velkým vápnem vystřelil. "Samec" míč nechytil, ale vyrazil ho nad sebe. Byl tím trochu dezorientován, nevěděl kde míč je a dobíhající útočník ho snadno dorazil do sítě. Že by nějaké zbytečné komplikace utkání? Už za chvíli se ukázalo, že ne. To F. Švec se ve své typické roli ofenzivního pravého obránce dostal až do pozice pravého křídla a dalekonosnou střelou přes celou bránu přehodil brankáře a trefil přesně místo u zadní tyče. Mnozí spoluhráči si tvrdili, že Franta chtěl centrovat a nepovedlo se mu to, ale takový "omyl" byl velmi příjemný. Pak už se naše hra dostala do očekávaných obrátek. Na 2:1 zvýšil P. Volín dorážkou z malého vápna. A pak přišly dlouho očekávané chvíle našeho kapitána Jirky Šnajdaufa. Po několikazápasovém půstu jsme se konečně dočkali. Nejdříve sice (asi ve 20 minutě) školácky nevyužil hezký centr zleva a hlavou z několika metrů netrefil bránu, ale o několik minut později vše napravil. Dostal se k míči ve velkém vápně a nekompromisně přes celou bránu k levé tyči zavěsil. A to nejkrásnější akce zápasu teprve přišla. Asi ve 30. minutě vybojoval míč vpravo v hloubi vlastní poloviny předstoper M. Blecha. Mazácky zkušeně viděl až za půlicí čarou zcela osamoceného J. Šnajdra a dalekonosnou přesnou přihrávkou ho poslal do sólového úniku. Ten míč dobře zpracoval a doběhl s ním až na úroveň pokutového území. Tam nezpanikařil, ale viděl, že uprostřed hřiště nabíhá volný J. Šnajdauf. Krásně mu míč předložil a Jirka, přestože si míč předkopl trochu víc než chtěl, ho svým rychlým během dohonil a zcela sám před brankářem nezaváhal - střelou podle něj zvýšil už na 4:1. Do konce poločasu si ještě P. Bílek krásně naskočil na rohový kop V. Kratochvíla a zavěsil pod břevno. Obdobně to chtěl o chvíli později zopakovat i L. Kulhánek, ale strefil jenom tyč.
Začátek druhé půle se odehrával za naší neustálé převahy. Bohužel dlouho se nedařilo dát další branku. V tom se "vyznamenával" hlavně J. Šnajdr. Tento původně záložník zcela ignoroval své obranné úkoly. Pohyboval se pouze na útočné polovině a v pokutovém území soupeře. Tam však předváděl neuvěřitelné věci. Těžko uvěřit tomu, že borec jeho formátu nedovede strefit branku (a to ne jméně ve třech případech) z prostoru malého!! vápna, i když už mu v cestě stojí jenom brankář nebo jeden obránce. Proto bylo štěstím, že V. Kratochvíl po svém úniku po levé straně našel před brankou P. Bílka, který se v takovýchto situacích většinou nemýlí a konečně jsme zvýšili na 6:1. Sedmá branka padla po krásné kolmé přihrávce mezi obránce, kterou V. Kratochvíl ve skluzu usměrnil k levé tyči hostujícího brankáře. Osmý gól - Jirka Šnajdr si konečně dal říct a splnil i defenzivní činnost. Míč se mezitím dostal na pravou stranu našeho útoku, všichni bránící i útočící hráči byli ve velkém vápně. Toho využil zezadu se řítící J. Šnajdr, zavolal si o zpětnou přihrávku a hezkou přízemní střelou vyslanou asi metr za čarou pokutového území prostřelil všechno, co stálo míči v cestě do sítě. Ano, toto Jirkovi svědčí! I devátý gól byl hezký - P. Bílek vystřelil zprava na bránu, míč strefil vzdálenější levou tyč a odrazil se zpět k Petrovi. Ten pak už zavěsil do sítě - no jo, útočníci machři si na góla přihrávají o brankové tyče. Závěrečnou a jubilejní desátou branku vstřelil V. Kratochvíl ranou, kterou vypálila jeho levačka asi ze 20 metrů.
Takže dnešní utkání se hezky vydařilo - do jeho klidného průběhu zapadnul i sudí V. Reiprich, přestože některé jeho výroky (zvláště o ofsajdových situacích, kdy někdy dá na posouzení situace pomezním a někdy si myslí, že zprostředka hřiště to vidí nejlépe!?) vyvolaly oprávněné slovní reakce hráčů i diváků. Vše ale proběhlo gentlemanské rovině a nebylo to ani důvodem ke "žlutému" ohodnocení. Trochu k zamyšlení je jarní střelecká neplodnost Luďka Běláče - ale snad by se to po správné motivaci mohlo zlepšit a v příštích utkáních s těžšími soupeři by Luděk mohl konečně rozhodovat.

6. květen 2011 Kožlany - Třemošná

2 : 2 (1 : 0) Do našeho dobře rozběhlého jarního stroje se v tomto utkání dostala zrnka písku. Ale popořadě: Obě družstva nastoupila pouze se třemi náhradníky, což zvláště u našeho mužstva to bylo s podivem, když na obou prvních zápasech se ani přítomným hráčům nedostávaly dresy. Sestava v základu byla : Kraus, Švamberg, Švec, Panuška, Kratochvíl (čerstvý čtyřicátník), Rocskár, Kulhánek Míra, Kulhánek Luboš, Šnajdauf, Bílek, Šnajdr (náhradníci: Konopásek, Macák, Kotěšovec).
Zápas se začal odvíjet jako vždy v režii hostů. Postupně jsme ale přebírali iniciativu a po centru z levé strany, který střílel Bílek, si hosté dali vlastní gól. Následně jsme soupeře přehrávali a z toho vyplynula situace, kdy rozhodčí Reiprich odpískal penaltu. Ten se jal kopat náš osvědčený exekutor pokutových kopů Jirka Šnajdauf, ale i mistr tesař se někdy utne. Bohužel Jirkovi se při rozběhnutí na míč "podařilo" kopnout patou do země a míč šel někam 5 metrů od brány. Ale penaltu nedali i největší fotbaloví mistři. V první půli jsme měli stále více ze hry a v prvním poločase se již nic nestalo, pouze Jirka Šnajdr měl loženou šanci a svůj druhý gól mohl dát i Petr Bílek.
Do druhého poločasu jsme nastoupili rovněž aktivně a soupeře jsme opět tlačili. Došlo k tomu, že při ojedinělém útoku hostů náš brankář vyběhl za útočníkem hostů a pádem pod nohy mu překřížil cestu, takže rozhodčí pískal penaltu (tento faul viděl na celém hřišti jenom on!!). Hosté se zachovali gentlemansky - v domnění že faul nebyl a že byl přifilmován odkopli pokutový kop odkopli daleko od branky do autu (zasloužili by si cenu fair play!). Dále pak hned z protiútoku se podařila pěkná akce, která vyústila v druhý gól. Dal ho Luboš Kulhánek již do prázdné branky po hezké akci Kratochvíla a Šnajdra.
Od této doby se za záhadných okolností naše dobrá hra vytratila a soupeř nás začal přehrávat.  To nemohlo dopadnout jinak, něž že soupeř vyrovnal nějakých pět minut před koncem a my jsme se poto dosti o výsledek utkání strachovali. Nakonec byl výsledek nerozhodný, což asi celkem zaslouženě odráželo průběh hry. A navíc Třemošná je silný soupeř, v loňské tabulce skončila za námi na 2. místě.

13. květen 2011 Všeruby - Kožlany

0 : 7 (0 : 7) Na tomto utkání se jasně projevilo, že současně bylo v televizi semifinálové utkání na mistrovství světa v hokeji, ve kterém jsme hráli proti Švédsku. Domácí Všeruby se vůbec nesešly a i když jsme jeli pouze ve dvanácti, tak nás bylo o 4 více. Dohodli jsme se na tom, že se bude hrát 2x 30 minut. Během zápasu, kdy Šnajdr dal hattrick (to se musí zapsat do historie, protože jarní forma tohoto bývalého "šutéra" zatím byla spíše nestřelecká!!), druhý trojgólový úspěch zaznamenal Luděk Běláč (konečně!!) a jeden gól dal Bílek, jsme postupně ubírali hráče. Až jsme hráli 8 na straně Všerub a 9 na straně naší, ale nebylo to o ničem, takže po první sehrané půli tedy po 30-ti minutách jsme se dohodli, že druhou půli ani nebudeme hrát, takže stav utkání 0-7 pro Kožlany. Z takového výsledku nemůže být ani radost. Nicméně jsme zápas dovedli do vítězného konce a doufáme, že příště to bude lepší.
Tady je vidět tabulka a výsledky po 3. kole.

20. květen 2011 Kožlany - Druztová

8 : 2 (7 : 2) Tak zase se to vrátilo do jarní fazóny. Sešlo se nás v domácím utkání zase hodně. K utkání nastoupila tato základní sestava: Vašek "Samec" Kraus (oslavenec svých 43. narozenin - gratulace), F. Švec, J. Švamberg, M. Blecha, Miloš Kulhánek, J. Šnajdr, V. Kratochvíl, R. Rocskár, Míra Kulhánek, J. Šnajdauf, L. Běláč. V obraně střídali J. Panuška, M. Hach, V. Juha, v záloze J. Kotěšovec, L. Kulhánek, P. Volín a útok se tradičně točil s P. Bílkem. I hosté vzali utkání vážně a měli 4 - 5 hráčů na střídání.
Utkání začalo výborně. Hned po rozehrání zaútočil P. Bílek po levém křídle a poslal přetažený centr před bránu. Tam na míč vyskočil Míra Kulhánek a možná trochu i nosem a "anglickým" koníčkem (hlavou odrazem míče od země) překonal vybíhajícího brankáře. To byl začátek! Pak se to trochu zhoršilo. Hosté zahrávali rohový kop z pravé strany a u zadní tyče zcela neobsazený !! útočník hlavou vyrovnal. A aby toho nebylo málo, přišla tato situace. J. Panuška svým typickým způsobem vyvážel míč od vlastní brány, po jasném faulu bránícího útočníka upadnul na zem, míč se dostal na úrovni velkého vápna k volnému hostujícímu hráči a ten přízemní ranou k pravé tyči získal hostům vedení 2 : 1. Moment jasného neodpískaného faulu na Pepíka Panušku některé domácí hráče vedl k nelichotivým poznámkám na adresu rozhodčího Václava Reipricha. A ten vyřešil situaci po svém - urazil se a za svého vysvětlování situace ("vy hrajete špatně a mě kritizujete") opustil hřiště!!! Řízení utkání se ujal Milan Konopásek a klidným rozhodováním utkání krásně zvládnul.
Zpět k fotbalu. Průběh hry jasně ukazoval naši herní převahu, která vyústila i v brankové vyjádření. Na 2 : 2 vyrovnal P. Bílek lobem přes brankáře ala Poborský. Třetí branku dal zase P. Bílek, když ho krásně vyslal kolmicí z vlastní půle mezi soupeřovy obránce V. Kratochvíl a on sám před brankářem nezaváhal a přízemní střelou k tyči skóroval. I u čtvrté branky Petr asistoval - tentokrát přihrával zprava a na malém vápně šikovně tečoval R. Rocskár a poslal míč k zadní tyči. Pátá branka byla ukázkou fotbalové dovednosti - v tomto utkání nevýrazný střelec J. Šnajdr uviděl před sebou na úrovni penalty Jirku Šnajdaufa a nezištně mu přihrál. Ten přihrávku dobře zpracoval, s míčem se šikovně otočil a halvem napálil nechytatelnou bombu pod břevno - opravdu fotbalová pochoutka. Poslední dvě branky poločasu dal L. Běláč, který se už v minulém zápase probudil ze střelecké nemohoucnosti. Při šestém gólu přehodil brankáře po úniku po pravé straně a sedmou brankou byla prudká pecka, kterou hostující brankář neudržel a srazil si ji sám do brány. Nepříjemností první půle bylo i zranění M. Blechy, které utrpěl při souboji o míč dopadem z výšky na pravé rameno a které mu zabránilo v utkání pokračovat.
I druhý poločas byl v naší režii. Dali jsme sice jenom jeden gól - V. Kratochvíl vystřelil z rohu velkého vápna a obránci si míč srazili do vlastní brány. Po odehrání asi 20 minut druhé půle se náhle prudce zhoršilo počasí - setmělo se, začalo pršet a dokonce začaly padat kroupy. Rozhodčí proto se souhlasem obou mužstev utkání ukončil.

3. červen 2011 Kožlany - Líně

2 : 4 (1 : 1) ZMAR! Tak by se jedním slovem nechal popsat průběh dnešního zápasu. Nastoupili jsme v tradiční "plné" sestavě, chyběl pouze V. Kratochvíl (a jak se v utkání ukázalo, jeho dravost i střelba moc chyběly). 90% utkání probíhalo na polovině hostů - ale bez nápadu, bez pohybu, bez chytré koncové přihrávky, bez pořádné střely (mnoho našich ran bylo zblokovaných, někdy tyč, někdy netrefení odkryté brány) a navíc velmi dobrý brankář hostí. "Spalovačem šancí" byl jistě L. Běláč - protože ten neproměnil opravdu nemožné. Někdy měl možnost přihrát na zcela volného spoluhráče - ale raději vystřelil. Luďku, kdypak se vrátí tvoje útočná pohoda? Ale i J. Kotěšovec přestřelil z malého vápna, navíc J. Šnajdr ve 2. půli trefil technickou střelou z velkého vápna tyčku a J. Švamberg trefil spojnici tyče a břevna (možná to byla situace pro posouzení videorozhodčím).
Jak tedy padaly branky:
0 : 1 - po centru zprava předskočil velmi dobrý útočník hostí M. Hacha a usměrnil míč do naší sítě.
1 : 1 - J. Kotěšovec prudce po zemi centroval z pozice pravého křídla a dva osamocení obránci hostí si natolik překáželi, že se od nich balón odrazil do vlastní sítě.
1 : 2 - chyba Miloše Kulhánka - na místě levého beka odkopl míč do atakujícího útočníka a ten se řítil sám na branku a prudce k bližší tyči (obránci i brankář očekávali přihrávku před branku) zavěsil.
1 : 3 - hosté nakopli vysoký míč na naši půlku. Tam rozhodčí V. Reiprich nepotrestal jasné odstrčení bránícího M. Blechy (že by to neviděl??), útočník z velkého vápna nastřelil břevno a odražený míč dopravil zcela neobsazený dobíhající hráč do naší branky.
1 : 4 - další nepotrestaný faul na našeho hráče na polovině hřiště, míč se dostal k volnému hráči na velkém vápně a ten přeloboval vybíhajícího brankáře.
2 : 4 - tradičně ofenzivně naladěný pravý bek Franta Švec se vydal na typický výlet do prostoru pravého křídla, odtud přesným centrem našel hlavu P. Bílka na úrovni značky pokutového kopu a ten přesnou hlavičkou vsítil naši závěrečnou branku.
Takže co závěrem - musíme se naučit zodpovědně a chytře útočit do plné obrany a vstřelenými góly z jasných šancí nedat soupeřům naději na dobrý výsledek. Snad příště.

A tady jsou výsledky a tabulka po 8. kole.

10. červen 2011 Kozolupy - Kožlany

2 : 4  (1 : 0) Zápas se hrál na hřišti v Kozolupech, na krásném připraveném trávníku a za příjemného počasí. Sestava byla celkem dobrá, dva lidi na střídání, výborný pomezní rozhodčí Václav Kratochvíl. Sestava : Kraus, Švec, Švamberg, Kulhánek Míra, Panuška, Jícha, Kulhánek Luboš, Šnajdr, Šnajdauf, Rocskár, Volín, Hach.
Zápas jsme jako vždy začali dobrým výkonem, sice opatrným ale velmi dobře jsme bránili a pomalým přechodem jsme se často dostávali na polovinu soupeře, kde jsme však končili v okolí velkého vápna. Hned v počátku byla založena akce po pravé straně a Franta Švec poslal krásný centr do vápna, kde posadil míč na hlavu Jirkovi Šnajdaufovi, který velkou šanci neproměnil. V průběhu první půle Míra Kulhánek zařídil faul v blízkosti velkého vápna na prostředku a po přímém kopu vedl soupeř 1:0, velmi dobrá rána, Václav Kraus zaspal a na míč už nedosáhl (přesná rána k pravé tyči) a od tyče do brány. V první půli jsme soupeře na bránu moc neohrozili, pouze jsme strašili.
Ve druhé půli jsme soupeře zatlačili, tomu docházely síly a po centru Jirky Šnajdra vyrovnal Luboš Kulhánek 1:1. Dále jsme drželi tempo a styl zápasu a po lehké střele Jirky Šnajdra, kterou brankář domácích nedokázal ukrotit se míč dostal Jirkovi Šnajdaufovi, který dva metry od brankové čáry zavěsil míč přímo pod víko 1:1. Pokračovali jsme v dobrém výkonu a další centr opět rovněž od Jirky Šnajdra šel z pravé strany na zcela volného Luboše Kulhánka, který chvíli před míčem couval, ale po hlasitém upozornění některých spoluhráčů se začal míči věnovat, posadil si brankáře a zavěsil do prázdné brány 1:3. To se zdálo že nastane z naší strany opět koncert a soupeře zdoláme zcela jednoznačně, ale došlo k tomu, že jsme chvíli nepozornosti v obraně zaplatili druhým gólem domácích 2:3. Soupeř začal trochu zlobit, ale po postupném útoku se k míči po centru Luboše Volína dostal Roman Roczkár,
který krásným lobem přehodil brankáře a bylo vymalováno  2:4. To se již soupeř nezmohl vůbec na nic a my jsme utkání v klidu dohráli.
Utkání velmi dobře řídil hlavní rozhodčí (pískal na rovinu a bez jakýchkoli nedostatků) Po utkání jsme celou hru a vstřelené góly rozebrali v kožlanské sokolovně zejména pak měli co říci ke vstřeleným brankám Jirka Šnajdr a Luboš Kulhánek.

17. červen 2011 Kožlany - Tlučná

1 : 9 (1 : 5). Tak to byl výprask. K utkání s vedoucím týmem se nás sešlo jenom 11. Nastoupili jsme v sestavě: Kraus - Švec, Švamberg, Blecha, Panuška - Juha, Volín, Rocskar, Bílek - L. Kulhánek, Šnajdr. Kde byli ostatní - báli se zdatného soupeře? (výji mkou je pouze kapitán J. Šnajdauf, který v době utkání šířil dobré povědomí o úrovni naší medicíny na konferenci v Barceloně). A právě hru Barcelony (třeba se Spartou) dnešní utkání připomínalo. Hosté (měli i 3 hráče na střídání) nás předčili ve všech směrech a byli o třídu lepší. V jejich řadách byl i nedávný ligista Vašák, který kromě dirigování hry nám ukázal, co znamená vystřelit za úrovní velkého vápna. Třikrát se z této vzdálenosti opřel do míče a nedal našim brankářům šanci. Původního brankáře "Samce", který si při jednom zákroku obnovil zranění žeber, totiž v průběhu první půlky (za stavu 0 : 4) nahradil Franta Švec. A přestože dostal dalších 5 gólů, ukázal, že jeho brankářské schopnosti neustále rostou. Zvláště ve druhém poločase zabránil svojí mrštností a vynikajícím odhadem nejméně třem dalším brankám. F. Švece nahradil v poli M. Konopásek.
Co k takovémuto utkání napsat? Jediný náš gól vstřelil nechytatelnou bombou pod břevno R. Rocskár, když ve velkém vápně dostal od J. Šnajdra přihrávku zprava a z voleje nechytatelně zavěsil (jinak hostující brankář chytal výborně). Útok Šnajdr, Kulhánek, kterému se tak vedlo v minulém utkání, byl dnes naprosto žalostný. Souhra se zálohou, přesná přihrávka, naběhnutí si do šance, bojovnost, fotbalovost, technika, střelba - to byly pojmy, se kterými se dnes naši útočníci nestřetli. Naopak hosté (byli samozřejmě mnohem mladší a na všech postech měli dobré fotbalisty - asi z nás měli strach a tak přijeli v dobré sestavě) v útočné činnosti ukazovali, jak fotbal hrát. Hráli v pohybu, nabíhali si do volných prostorů (a dostávali tam přihrávky), naši obranu často překonávali kolmými přihrávkami na zezadu probíhající nekryté záložníky (což byl velký rozdíl oproti naší hře založené na nakopávání dlouhých míčů a hře na náhodu). S touto hrou se naše obrana špatně vyrovnávala a když k tomu přičteme i kolikrát netaktické postavení krajních obránců nedodržující ofsajdovou linii a navíc nevyhledávající a neobsazující své útočníky, tak výsledek odpovídal předvedené hře.
První gól jsme dostali z penalty (rozhodčí V. Jaroš i pomezní V. Kratochvíl odvedli v celém utkání velmi solidní výkon), jeden gól byl vlastní (do obětavě se vracejícího obránce M. Blechy vyrazil míč brankář V. Kraus tak nešťastně, že se od jeho nohy odrazil do vlastní branky). Pochválit za obětavý výkon je možné V. Juhu, který zpočátku osobně bránil špílmachra hostů Vašáka (což byl velmi těžký úkol) a i později, když jsme od této taktiky upustili, byl zvláště v obranné činnosti velmi aktivní. Ještě jednou zaslouží pochválit "čaroděj na brankové čáře" Franta Švec (ve druhé půli si dokonce z branky dovolil sólový výlet s míčem - jak je zvyklý z postu pravého obránce - až na půlicí čáru, naštěstí to neskončilo gólem v naší síti). Věřme, že se z průběhu utkání (i z docházky na něj) poučíme a příště to bude lepší (:-.

24. červen 2011 Město Touškov - Kožlany 10 : 2 (4 : 1) Naše "skvělá jarní forma" pokračuje. K utkání v M. Touškově jsme odjeli bez několika stabilních hráčů (Šnajdr, Rocskár, Běláč, Krauz, Hach, ..), V. Kratochvíl znovu působil jako pomezní rozhodčí a současně i jako platný kouč mužstva. Nastoupili jsme v sestavě: F. Švec (on vždycky dostane v Touškově 10 gólů?), J. Panuška, J. Švamberg, M. Blecha, V. Juha, Luboš Kulhánek, Míra Kulhánek, J. Kotěšovec, P. Volín, V. Reiprich, J. Šnajdauf, P. Bílek. Začátek na velkém hřišti vůbec nevypadal špatně. Hezky jsme si přihrávali, domácím jsme moc nepůjčovali míč a přehrávali jsme je. Výsledkem byla i první branka, kterou po rychlé akci vstřelil přehozením brankáře P. Bílek. Pak to ale přišlo. Naše útočné snahy byly příliš veliké, a domácí pak útočili rychlými brejky do naší odkryté obrany. Skóre postupně narůstalo. Až ve druhé půli se J. Kotěšovcovi podařilo hezkou střelou po jednom z mála dotažených útoků snížit na 8 : 2. Pak ještě nám rozhodčí (který ale domácím nezapískal dva jasné ofsajdy, po kterých nám dali branky) věnoval pokutový kop. Přiběhl na něj v té době střídající kapitán J. Šnajdauf. Svým typickým způsobem se na míč rozběhl kolmo tak, že nikdo netušil, jakou nohou bude střílet. Proto se asi ani domácí brankář nepohnul na žádnou stranu a zůstal stát uprostřed. S tím ale Jirka nepočítal, protože zvolil prudkou ránu bodlem levé nohy doprostřed branky. No a tu domácí golman bez problémů zlikvidoval.
Takže porážka na hřišti Touškova sice nebyla velkým překvapením, její výše (a hlavně naše netaktická hra) by pro nás měla být varováním.

A pár fotografií pro pamětníky.

Tabulka po jarní části soutěže

1. M. Touškov 8 1 1 48 : 14 25
2. Tlučná 7 1 2 50 : 15 22
3. Kozolupy 7 0 3 32 : 26 21
4. Třemošná 5 2 3 28 : 19 17
5. Kožlany 5 1 4 41 : 35 16
6. Líně 5 0 5 22 : 37 15
7. Úlice 4 1 5 25 : 21 13
8. Všeruby 4 1 5 22 : 31 13
9. Plasy 2 4 4 17 : 19 10
10. Druztová 2 1 7 14 : 42 7
11. D. Bělá 0 0 10 9 : 49 0

A tady jsou v přehledné tabulce výsledky všech utkání jarní části 2011

Výsledky zápasů - podzim 2011

datum utkání domácí - hosté
výsledek
15. srpen 2011 Plasy - Kožlany 2 : 1 Z utkání v Plasích nemáme žádné zprávy kromě té, že J. Kotěšovec neproměnil za stavu 1 : 2 penaltu! Ale to se stane i světovým hráčům.
26. srpen 2011 Kožlany - Dolní Bělá

8 : 1 (2 : 2) S kým už bychom měli vyhrát, když ne s posledním a zatím bezbodovým družstvem z Dolní Bělé. K domácímu utkání se sešla tato sestava: Kraus - Švec, Švamberg, Denk, Panuška, Hach - Blecha, Rocskár, M. Kulhánek,Volín - L. Kulhánek, Kotěšovec. Utkání probíhalo za velikého horka an krásném trávníku (pochvala F. Švecovi) za klidného řízení V. Jaroše.
Jak padaly góly:
1 : 0 - R. Rocskár hezky nahrál J. Kotěšovcovi a ten k pravé tyči
2 : 0 - M. Blecha zahrál přesně roh z pravé strany, J. Kotěšovec hlavou usměrnil na L. Kulhánka a ten nezadržitelně z voleje k levé tyči.
Další tutové šance v 1. poločase spálili R. Rocskár, J. Panuška, M. Kulhánek - strefit pro ně branku bylo i z velké blízkosti nad jejich schopnosti.
3 : 0 - agilně na pravé straně zálohy hrající M. Blecha našel obloučkem ve velkém vápně L. Kulhánka, ten po zpracování našel na velkém vápně J. Švamberga a ten se strefil brankáři mezi nohama
4 : 0 - P. Volín po samostatné akci zleva
4 : 1 - hosté se z rychlého protiútoku (jednoho z mála) dostali do pokutového území a zleva nechytatelně trefili pod břevno.
5 : 1 - R. Rocskár chytře přihrál J. Kotěšovcovi a ten se střelou až za velkým vápnem strefil k levé tyči.
6 : 1 - fotbalová lahůdka - J. Kotěšovec prudce nastřelil břevno, míč se odrazil na brankovou čáru a odtut zpět za břevno - určitě "gól zápasu".
7 : 1 - R. Rocskár (dnes exlusivní nahrávač) našel P. Volína a ten zleva nechytatelně
8 : 1 - konečně - M. Kulhánek (hrající v tom okamžiku na posici předstopera) se nečekaně objevil na tomto postě a získal zde míč. Proběhl s ním až za půlící čáru, tam si skvěle přihrál s R. Rocskárem a běžel sám na brankáře (v tomto zápase už poněkolikáté). Nyní ale zachoval klid a rozvahu a přízemní střelou k tyči vstřelil poslední branku dnešního utkání (předtím ale třeba Míra dovedl netrefit prázdnou branku ze vzdálenosti 2,5 metru!!!).

2. září 2011 Třemošná - Kožlany

4 : 3 Z tohoto utkání nemáme bohužel žádné informace.

9. září 2011 Kožlany - Všeruby

8 : 5 Rovněž z tohoto utkání dorazily pouze kusé informace. V utkání jsme vedli už 8 : 2. Družstvu velmi pomohl návrat kapitána Jirky Šnajdaufa, který nastoupil poprvé na podzim a hned se jednou brankou zapsal do střelecké listiny. Poslední informací je to, že si dobrou střeleckou formu udržel J. Kotěšovec, který si připsal hattrik.

16. září 2011 Druztová - Kožlany 1 : 7 (1 : 4) Konečně zase pohodový zápas. Začalo to už tím, že v kabině před zápasem se nás sešlo tolik, že bylo málo dresů! "Na(ne)štěstí" se hned v kabině zranil Zd. Denk (a kvůli tomu dostal do ruky praporek a utkání odmával - výborně) a tak jsme mohli nastoupit v této sestavě: Kraus - Švec, Panuška, Bílek, Švamberg, Hach, Jícha - Blecha, Juha, M. Kulhánek, Rocskár, Kratochvíl, L. Kulhánek, Volín - Šnajdauf, Šnajdr, Kotěšovec.
Utkání na dobrém trávníku, na mírně nerovném hřišti a za krásného slunečného počasí začalo naším náporem. Brzy po zahájení se dostal ke střele kousek za velkým vápnem stoper (!) Petr Bílek. Nemířil ale dobře. Naštěstí stál na správném místě v pokutovém území (tak jak se na rozeného útočníka sluší) Jirka Šnajdauf a Petrovu nevydařenou střelu zkušeně umístil do sítě. Na 2:0 zvýšil Pavel Volín, když chytrým obloučkem zleva přehodil brankáře a míč zapadl u zadní tyče. Domácí se na naši polovinu dostávali jenom zřídka. Při ojedinělém protiútoku se řítili 3 útočníci na naše 3 obránce. Když byli asi 15 m před velkým vápnem, hodně netakticky vyrazil na středního útočníka vedoucího míč levý (!!) obránce Martin Hach. Tím odkryl prostor na svě straně, kam nabíhající útočník dostal přihrávku a postupoval sám na brankáře a snížil na 2:1. Naštěstí to byla jenom tato epizoda, kdy celkem neškodní domácí ohrozili naši branku. Na 3:1 jsme zvýšili po hezké kombinaci, když Vašek Kratochvíl utekl po pravé straně a krásnou přihrávkou našel před brankou Jirku Šnajdra. Ten už nemohl udělat nic jiného, než míč zasunout do zcela prázdné branky. Domácí hráči (byli během 1. poločasu značně rozčílení) reklamovali ofsajd, ovšem s přehledem pískající Vašek Jaroš (domácí nebyli schopni zajistit vlastního rozhodčího) i po prvotním signálu domácího pomezního správně gól uznal. Ještě před přestávkou dal překrásnou branku Honza Kotěšovec - před velkým vápnem se opřel do míče a vymetl domácímu brankáři levou pavučinku.
I ve druhé půli jsme domácí jasně šikovnou kombinační hrou přehrávali a přidali jsme další góly. Na 5:1 zvýšil V. Kratochvíl lehkým dloubákem zleva přes zcela bezmocného brankáře, šestý gól přidal Jirka Švamberg krásnou nechytatelnou ranou vypálenou za velkým vápnem, která se otřela o břevno branky. A poslední strefou byla paráda po ťukesu mezi Honzou Kotěšovcem a Romanem Rocskárem ve velké vápně - Roman ještě našel před prázdnou brankou volného Jirku Šnajdaufa a ten přímo ze vzduchu pravačkou uzavřel skóre. A jako správný kapitán dal dnes první i poslední gól. A to měl ještě dva viditelné momenty při souboji s domácím golmanem - bohužel vždy ho brankář vychytal. I při dobře kopnuté penaltě a zvláště pak při krásné hlavičce, kterou Jirka výborně "trknul" ve výskoku k levé tyči, ale ochránce domácí svatyně se nečekaně a nebojácně k tyči vrhnul a míč vyrazil na roh.
Za zaznamenání ještě stojí situace v 1. půli. Náš nezaměstnaný brankář Vašek Kraus si krátil dlouhou chvíli pohazováním s druhým míčem - strefoval s ním tyče a břevno své branky. Asi si toho všimli domácí a téměř z poloviny vystřelili dalekonosnou ránu - naštěstí si "Samec" míče nespletl a ten správný chytil. Zamotal ale trošku hlavu rozhodčímu Jarošovi, který musel situaci dvou míčů na hřišti vyřešit míčem rozhodčího.
23. září 2011 Kožlany - Úlice

6 : 2 (2 : 0) Velmi důležitý a velmi pohledný zápas. Hosté mají na podzim velmi dobrou formu (před týdnem porazili M. Touškov 4:0) a tak bylo utkání očekáváno s napětím. Sešla se nás opět početná parta, k utkání vyběhla tato počáteční jedenáctka: Kraus - Švec, Švamberg, Bílek, Hach - Blecha, Kratochvíl, M. Kulhánek, Rocskár - Šnajdauf, Kotěšovec. Dále střídali: Panuška, Jícha, Šusta, L. Kulhánek, Volín, Salák. Hosté přijeli pouze v jedenácti.
Začátek zápasu byl parádní. Hned ve 2. minutě po krásné kombinaci na levé straně zatáhnul míč až k brankové čáře R. Rocskár, zkušeně přihrál "pod sebe" a nabíhající M. Kulhánek s přehledem zavěsil. Brzy potom přišla druhá branka - J. Švamberg vyslal ještě za půlkou hřiště krásnou kolmici na St. Saláka. Ovšem nabíhající V. Kratochvíl si zakřičel, převzal míč a běžel sám na brankáře. S jistotou šanci proměnil. Potom ale jsme nedali několik nadějných situací a hosté převzali iniciativu. Po nedorozumění mezi J. Panuškou a J. Švambergem na pravé straně obrany mezi nimi proklouznul hostující útočník. Běžel zcela sám na našeho brankáře, ovšem naštěstí pro nás netrefil - jeho nepřesná střela skončila asi 3 metry vedle "zívající" branky. Hosté se do podobné situace dostali ještě jednou - a znovu z jasné šance netrefili branku.
Ve druhé půli pokračovala pohledná kombinační hra obou družstev. Asi v 15. minutě hezky uvolnil R. Rocskár J. Kotěšovce ve velkém vápně a Honza povedenou přízemní střelou k pravé tyči zvýšil na 3:0. Dnes se hodně dařilo P. Volínovi. Nejdříve nasměroval trestný kop zleva do vápna tak šikovně, že bránící obránce jej hlavou prodloužil do vlastní branky (je to vidět na fotografii 185, kterou pořídil stálý fotoreportér našich utkání Vláďa Skalický - děkujeme). No a potom znovu ukázal přehled ve hře na cit pro přesnou přihrávkou. Krásnou kolmicí vyslanou mezi střední obránce uvolnil Honzu Kotěšovce a ten jistě podél brankáře zvýšil už na 5:0. Už se trochu stmívalo a přišly naše dva "blikance". Nejdříve Míra Kulhánek předváděl svůj pověstný "taneček" nad míčem. Místo aby s přehledem někomu nahrál, začne se točit nad míčem a nevidí a neslyší. Tetokrát ale svoji exhibici dělal jako poslední !! náš hráč kousek od půlicí čáry. No a pro jeho kousek neměl pochopení soupeřův útočník. Míč mu sebral a po úniku snížil na 5:1. To ale nebylo všechno. Brankáři "Samci" Krausovi přišlo zřejmě líto, že už dlouho nezískal žádný bod za gólovou přihrávku. Tak to chtěl napravit. Bohužel svojí přesnou přízemní přihrávkou našel kousek za velkým vápnem hostujícího útočníka. Ten mu za perfektní náhru ani nepoděkoval a napálil mu míč peckou do sítě. Závěrečné slovo ale patřilo znovu nám. P. Volín zopakoval perfektní kolmici na Honzu Kotěšovce a ten uzavřel skóre na 6:2. Hned potom rozhodčí Reiprich utkání (už za značné tmy) ukončil. Apropo rozhodčí Václav Reiprich - toho bylo dnes na hřišti opravdu vidět. Zvláště při třech odpískaných ofsajdech, které nám odpískal ze své posice ve středové kruhu - a to mu hostující pomezní nemával a potvrdil později, že se o žádné ofsajdy nejednalo!! Ale jinak je nutné říci, že hostujícím hráčům předvedl kvalitní práci.
Za zaznamenání stojí ještě dva momenty, u kterých stál dnes agilně a s přehledem na pravé záloze hrající M. Blecha. Nejdříve krásně na polovině hřiště poslal do samostatného úniku Standu Saláka. Ten s míčem doběhl až do velkého vápna a odkrývala se před ním celá prázdná branka. Ale Standa tuto tutovku nevyužil. Asi chtěl, aby si dnes dal góla i kapitán Jirka Šnajdauf a míč mu přihrával doleva před prázdnou branku. Bohužel ale přihrávka byla prudká a nepřesná, Jirka na ní nedosáhnul, takže se skóre neměnilo. I na druhé akci se podíleli oba veteráni. M. Blecha krásně nacentroval z pravého rohu velkého vápna na u zadní tyče asi na úrovni malého vápna stojícího Jirku Šnajdaufa. Míč se snášel přesně na jeho hlavu. Ovšem Jirka byl v poslední chvíli atakován obráncem a míč netrefil tak, jak bylo zapotřebí. Jeho hlavička letěla přes celou bránu a skončila asi metr od pravé tyče.
Šance J. Šnajdaufa po nepřesné přihrávce S. Saláka Vlastenec po trestňáku Pavla Volína

30. září 2011 Líně - Kožlany 5 : 4 (2 : 1) S Líněmi jsme na jaře prohráli doma 2:4 a proto jsme k utkání přistupovali s obavami. Hrálo se za krásného slunečného počasí na dobře posekaném, leč hodně velikém, mírně se svahujícím a hlavně podkladem hodně měkkém hřišti. Nastoupili jsme v sestavě: Kraus - Švec, Hach, Bílek, Panuška - Jícha, Rocskár, Kratochvíl, L. Kulhánek - Kotěšovec, Šnajdr. Ke střídání byli připraveni: Švamberg, Šnajdauf, Blecha, M. Kulhánek (přijeli se zpožděním) a Šusta.
V 1. poločase jsme hráli proti ostrému zapadajícímu slunci a i to částečně ovlivnilo, že se nám hra vůbec nedařila. Nevedly se nám přihrávky, nedovedli jsme využít velmi široké hřiště, v obraně jsme hráli dosti nezodpovědně a hlavně - možná ve snaze hru zlepšit jsme si místo povzbuzení hodně nadávali a vyčítali. Navíc soupeř hrál dost tvrdě až záludně a utkání pískal domácí rozhodčí, který ale moc nepískal. Ve 2. půli to pak končilo po tvrdém zákroku zraněním Honzy Kotěšovce.
Domácí se po individuálních akcích svého nejlepšího útočníka (dal nakonec všech pět branek) ujali vedení 2:0. Ještě do poločasu se nám podařilo snížit, když Jirkou Šnajdaufem atakovaný domácí brankář "hezky" přihrál po zemi V. Kratochvílovi a ten z 18 metrů přízemní střelou skóroval.
Ve 2. půli už sluníčko zapadalo a bránící domácí tak neovlivňovalo. Domácí dali třetí gó, když se jejich střelec technicky uvolnil přes dva naše obránce. Pak se nám podařilo snížit, když dnes výborně nahrávající Roman Rocskár nahrál ve velkém vápně doprava J. Šnajdrovi a ten vydařenou střelou, kterou sice domácí brankář ještě tečoval, strefil téměř přesně vzdálenější vingl domácí branky. Domácí útočník pak znovu dvakrát dokázal svoji technickou vyspělost, "vyškolil" naše obráne i brankáře a pohodlně do prázdné branky zvýšil na 5:2. Při obou gólech mohou zpytovat svědomí praví obránci i oba stopeři.
Při tomto stavu byl vyslán do útoku Petr Bílek, stopera hrál M. Hach a to společně s tím, že domácím došly síly a přestali běhat vedlo k tomu, že se nám podařilo snížit a mohli jsme dát i více gólů. Na obou vstřelených brankách měl velký podíl dnes výborně hrající "Faust" Rocskár. Před třetím gólem vystřelil do tyče, stačil ještě míč doběhnout a vrátit ho před prázdnou branku P. Bílkovi a ten jistě skóroval. Podobná byla i čtvrtá naše branka. Roman se dostal až těsně zprava k brance. Místo střely na branku ale správně zvolil přihrávku na našeho kapitána Jirku Šnajdaufa a ten si poradil s před ním stojícími obránci i brankářem tak, že míč napálil svojí "citlivější" pravou nohou nahoru pod břevno. Vyrovnat mohl P. Bílek - ale asi ze dvou metrů zprava před bránou trefil jenom postranní síť. Kdyby strefil lépe nebo kdyby přihrál volným R. Rocskárovi nebo J. Šnajdaufovi, mohli jsme si z Líní vést asi zasloužený bod. Takže co bylo nejdůležitějšími příčinami dnešní prohry: výborný domácí střelec, veliké hřiště, které jsme nedovedli využít, přílišné komentování našich nepovedených činností místo zabrání a povzbuzení a nakonec i domácí rozhodčí, který utkání odřídil ze středového kruhu a příliš se tvrdou hrou domácích nezabýval.
7. října 2011 Kožlany - Kozolupy

4 : 2 (1 : 1) Utkání se hrálo v první "podzimní" den - krásné počasí vystřídala zima, obloha byla místy až černá a chvilku před začátkem padaly kroupy. Při samotném utkání to ale šlo. Kozolupy jsme na jaře porazili u nich, ale nyní měly stejně bodů jako my a tak se čekal urputný boj. Hosté přijeli pouze v jedenácti, ale byli fotbalově velmi dobří a zvláště jejich útočníci naši obranu hezky potrápili. Nás se sešlo znovu hodně, takže Pepík Panuška, který přišel pozdě už neměl dres a tak se chopil praporku a mával. Sestava: Kraus - Švec, Švamberg, Bílek, Miloš Kulhánek- Blecha, Rocskár, M. Kulhánek, Kotěšovec - Kratochvíl, Šnajdauf. Střídali: Šlechta, Hromada, Volín, Konopásek, Šnajdr.
Na našem malém hřišti, kde nám jde celkem slušně kombinovat, se s fotbalově zdatným soupeřem hrál pohledný fotbal. Šance se střídaly na obou stranách. Z prvního gólu se ale radovali hosté a byl to gól parádní. Z hloubi pole poslali oblouček za naši obranu na nabíhajícího útočníka s vlasy do ohonu, který ačkoli byl tísněn našimi obránci krásně trefil míč ze vzduchu a šikovně levou nohou zavěsil k zadní tyči. My jsme si pak vypracovali několik jasných příležitostí, ale P. Volín nastřelil břevno a V. Kratochvíl, který nastoupil v útoku a svojí rychlostí často obráncům unikal (i když bez účinného závěru) nastřelil tyčku. Ještě že Honza Kotěšovec prudkou střelou zleva, kterou si brankář tečí srazil pod břevno, srovnal na 1:1. Pak jsme měli ještě štěstí, když P. Bílek vyhlavičkoval míč z brankové čáry (a hosté se málem domáhali "videorozhodčího"). Je zajímavé, že v 1. půli, když jsme útočili na "dolní" branku u kurtů, se hra odehrávala převážně na levé straně (u rybníka), kdeždo po přestávce zase většina našich akcí šla po straně pravé - že by voda v rybníce míč přitahovala?
Ve 2. půli šli znovu hosté do vedení, když přízemní střelu k levé tyči chtěl "Samec" elegantně chytit v pádu, ale míč mu na mokré trávě podletěl pod padajícím tělem - velmi laciná branka. Pak ale asi hostům začaly docházet síly a postupně jsme je přehrávali. Honza Kotěšovec předvedl parádní sólovou akci. Z pravé strany velkého vápna se prokličkoval až do středu čáry pokutového uzemí a přízemní střelou do protipohybu brankáře uklidil míč k levé tyči (je to vidět i na jednom obrázku). Potom přišly dvě hvězdné chvíle Míry Kulhánka. Nejdříve po přihrávce zprava od V. Kratochvíla neudělal svůj typický "taneček" nad míčem, ale z úrovně penalty napálil nechytatelně míč do sítě. A brzy po tom se ještě stačil při rychlém protiútoku hostů vrátit až do našeho vápna a jako poslední náš hráč vypíchnul hostujícímu útočníkovi v jasné střelecké pozici míč na roh - ano Míro, tak se musí bojovat! Utkání ukončila naše překrásná kombinace. Pavel Volín vysunul Vaška Kratochvíla, ten si přistrčil doleva H. Kotěšovcovi, který mu míč do uličky vrátil a Vašek už jasně skóroval. A hned potom rozhodčí Václav Reiprich utkání ukončil. I jeho výkon byl dnes téměř bezchybný. Navíc dokázal vysvětlit dosti často protestujícím hostům, že mohou být rádi když hrají naši soutěž, protože ve "městě" by jim nikdo takovéto řečičky nestrpěl. No jo, Václav musí pořád někoho vychovávat.

Vyrovnávací branka na 2:2 Jirkovi Šnajdaufovi se plete P. Bílek při zakončení

14. října 2011 Tlučná - Kožlany

4 : 1 (1 : 0) Po jarním utkání, ve kterém u nás Tlučná vyhrála 9:1 a byl to pořádný výprask jsme přijížděli na hřiště vedoucího mužstva soutěže s obavami. Sice se je trochu snažil zmírnit "zákulisními" domluvami Jirka Šnajdauf, ale jak uvidíte z následujícího textu, moc platné to nebylo.
Stejně jako na jaře se nás k utkání sešlo pouze jedenáct!!! Takže sestava jedenácti statečných: Franta Švec ("specialista" golman na Tlučnou) - J. Panuška, P. Bílek, J. Švamberg, M. Hach - M. Blecha, M. Kulhánek, J. Šnajdr, L. Kulhánek - J. Šnajdauf, V. Kratochvíl. Neměli jsme ani člověka na pomezního rozhodčího!
Nicméně od začátku se nám docela dařilo využívat velké hřiště a šikovnými kombinacemi jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Až asi v polovině 1. půle byl při přebírání přihrávky od vlastních stoperů předskočen uprostřed hřiště M. Blecha, míč se pak dostal do naší šestnáctky, tam domácí povodili naši obranu a přízemní střelou vstřelili první gól. Jinak se hra pohybovala po celém hřišti, i my jsme měli několik rohových kopů - ale žádná vyložená branková situace už nenastala. Po vzájemné domluvě (kvůli brzkému stmívání) se utkání hrálo na 2x35 minut.
I ve druhé půli bylo utkání vyrovnané. Domácí ale předváděli fotbalovější akce, jejich "špílmachr" Vašák krásně rozděloval míče dlouhými pasy na své útočníky, a dovedl i šikovně uvolňovat spoluhráče kolmicemi mezi naše obránce. Pak jsme dostali dva rychlé góly, které byly jako přes kopírák. Poprvé se míč dostal z naší levé strany na zcela nepokrytého útočníka stojícího u naší pravé tyče a ten míč sklepnul do sítě, podruhé Vašák unikl po levé straně až k brankové čáře, nahrál před branku a tam stál zase úplně volný útočník před naší prázdnou brankou u pravé tyče a snadno doklepnul - kdepak asi byli v obou situacích naši obránci? I čtvrtý gól byl chybou naší obrany - centr z naší levé strany chtěl zpracovat stopér P. Bílek (místo aby míč razantně odkopnul), povedlo se mu ale pouze míč sklepnout na domácího útočníka, který zcela sám před Frantou Švecem mu nedal žádnou šanci.
Mimochodem Franta za žádný inkasovaný gól nenese žádnou vinu a navíc zabránil několika dalším brankám - jednou dokonce konečky prstů vytěsnil střelu na něj samostatně běžícího útočníka na roh!
A co naše aktivity? Vytvořili jsme si několik šancí - Jirka Šnajdr hezky obloučkem přihrál za obranu do běhu V. Kratochvílovi a ten pohotově napálil míč - bohužel těsně branku přestřelil. Dobrou akci předvedl i M. Kulhánek - jak je jeho zvykem vyvážel samostatně míč od půlící čáry, nepřihrával volným nabíhajícím spoluhráčům, tlačil útočníky před sebou - a když byl kousek před velkým vápnem chtěl zkusit svůj oblíbený "taneček" nad míčem. Bohužel to provedl tak nešťastně, že si míč ukopl, a domácí okamžitě přešli do protiútoku do naší otevřené obrany.
Branky jsme se dočkali až v úplněm závěru po hezké kombinační akci. Začal ji J. Švamberg, nahrál na půlící čáry na zcela na pravé straně neobsazeného M. Blechu (byl tam velmi často sám a bohužel střední záložníci toho neuměli - nebo nechtěli??? - využívat). Ten míč v klidu zpracoval a nádherně jej po zemi podél postranní čáry poslal na za obránce nabíhajícího V. Kratochvíla. Ten si tuto "oči mající" přihrávku šikovně přistrčil směrem k bráně a fotbalově po zemi obstřelil vybíhajícího brankáře. Takže alespoň na závěr se dostavila fotbalová lahůdka!
Jinak co ještě zmínit? Hra byla celkem vyrovnaná a konečný výsledek je poměrně krutý. Příliš jsme nedovedli využít rychlosti V. Kratochvíla, který by snadno utekl domácím obráncům (i když ve druhé půli si ho vzal na starost rychlý a fotbalový Vašák a Vaškovi moc prostoru nenechal). Musíme ocenit i L. Kulhánka, který utkání dohrál i přes nepříjemné zranění achilovky.
A na závěr je nutné konstatovat, že pro toto utkání byla důležitá přítomnost i obou už takřka se s fotbalovou kariérou loučících veteránů - jednak by bez nich nebylo mužstvo úplné a jednak si pořád ještě na hřišti svoje uhráli. Kapitán Jirka Šnajdauf sice nedostával v útoku příliš vhodných přihrávek, ale obětavě nabíhal, bojoval a v některých momentech i vypomáhal naší obraně. A M. Blecha na místě pravého záložníka dokázal svými přihrávkami hru usměrnit a uklidnit, na jeho věk byl i běžecky dosti čiperný, stačil nabíhat do útočných pozic i bránit svého protihráče - ale jak už bylo konstatováno, jeho většinou volný prostor nebyl příliš využíván.

21. října 2011 Kožlany - M. Touškov

3 : 0 kont. K poslednímu podzimnímu utkání sezony se hosté (bez omluvy!!!) nedostavili. A přestože se nás sešlo k tomuto utkání hodně a na zápas v příjemném počasí jsme se těšili, tak jsme se hostů nedočkali. Toto utkání mělo být "historické" i z předem ohlašovaného následujícího důvodu - dva "staří pánové" a stále ještě aktivní "legendy kožlanského fotbalu" Jirka Šnajdauf a Míla Blecha zvážili, že je zapotřebí přenechat místo v družstvu "mladším" spoluhráčům a že nastal ten správný čas "posledního mistrovského" utkání. Chtěli proto po tomto utkání s pravidelnou účastí na utkáních staré kožlanské gardy skončit. Když se ale toto jejich poslední plánované utkání neuskutečnilo, jak se s tím oba pánové vyrovnají??? Nechme se překvapit, jaké rozuzlení přinese rok 2012.
Ale v jejich režii naplánovaná dokopná se uskutečnila a jak ukazují i následující obrázky, velmi se vydařila.

... čekání na soupeře...

V přehledné tabulce se můžete podívat na výsledky všech utkání roku 2011.

Celková tabulka ročníku 2011

1. Tlučná 14 3 3 91:28 45
2. Všeruby 11 3 6 59:53 36
3. Třemošná 11 3 6 58:42 36
4. Úlice 11 2 7 67:42 35
5. Kožlany 11 1 8 85:61 34
6. Kozolupy 11 1 8 56:54 34
7. M. Touškov 10 2 8 62:44 32
8. Líně 9 2 9 50:63 29
9. Plasy 6 6 8 38:44 24
10. Druztová 3 1 16 20:81 10
11. D. Bělá 1 0 19 19:88 3

 

nahore

Kožlany  kulicka
Fotbal     kulicka
E. Beneš kulicka
Autoři       kulicka
Zajímavosti kulicka
Kožlany - stránky o městečku, fotbalistech a E. Benešovi