Výsledky zápasů - jaro 2010

datum utkání domácí - hosté
výsledek
16. duben 2010 Třemošná - Kožlany 1 : 2 (1 : 1) Letošní sezonu jsme začali na hřišti obávané Třemošné (v loňském podzimu ani jednou neprohráli). Na začátku sezóny se sešla početná sestava: V brance musel nastoupit Franta "Čaroděj" Švec, obrana: M. Kulhánek, J. Panuška, J. Švamberg ml., M. Blecha, M. Hach, Z. Denk, J. Jícha, L. Hromada, v záloze se střídali P. Volín, R. Rocskár, L. Kulhánek, J.Šnajdr, M. Konopásek, J. Lejček, V. Juha a do útoku nastoupili J. Šnajdauf, L. Běláč (střídal je P. Bílek). Poprvé nastoupili "starý pán" Jirka Švamberg a Jirka Lejček z Kralovic a oba se ukázali pro naši hru velkým přínosem. Utkání jsme začali velmi dobře a hezkou kombinací jsme přehrávali třemošenské. Výsledkem byl parádní gól, který vstřelil po samostatné akci Petr Bílek (přehodil při tom lobem brankáře - hnedle jako Poborský). V dalším průběhu zápasu se ale domácí vzchopili a lepším pohybem, nabízením se i přesnějšími přihrávkami nás často zatlačili. Nám se nedařilo - ani v "trměvrmě" v pokutovém území se nepovedlo natřikrát překonat domácího brankáře - nakonec i Jirka Šnajdauf pálil tak, jak byl postavený (tj. do brankáře) a vpravo od něj čekala prázdná branka! Domácí vyrovnali po rychlé akci a nedorozumění v naší obraně. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil - domácí měli převahu, vyslali mnoho střel kolem naší branky i na ni. Při jednom pokusu se vyznamenal Franta Švec, když svým zákrokem (jako "Čaroděj" Vaniak) vystoupal až do pravého vinglu a téměř jistý gól vyškrábnul na roh. Franta byl hvězdou zápasu. Nám se nakonec podařilo využít jeden rychlý protiútok - záložníci skvěle vyslali Luďka Běláče do brejku, ten svojí rychlostí nedal obráncům šanci a vstřelil vítězný gól. Takže spokojenost s výsledkem, ve hře ale musí nastat zlepšení!
23. duben 2010 Tlučná - Kožlany

1 : 3 (0 : 1) I k druhému letošnímu utkání jsme jeli na hřiště soupeře - tentokrát k suverénímu vítězi loňského ročníku a družstvu, které nám v obou loňských střetnutích nastřílelo vždy 7 gólů. Odjížděli jsme proto se značnými obavami. K utkání nastoupila tato sestava: brankář "Samec" Kraus, obrana: F. Švec, J. Panuška, J. Švamberg ml., M. Blecha, M. Hach, Z. Denk, J. Jícha, záloha: M. Kulhánek, P. Volín, R. Rocskár, L. Kulhánek, J.Šnajdr, J. Lejček, útok: J. Šnajdauf, L. Běláč, P. Bílek.
Po loňských zkušenostech jsme nastoupili s taktikou pokrýt osobní obranou nejnebezpečnějšího domácího hráče Vašáka, který nám loni nastřílel v podzimním utkání 5 branek. Tuto zodpovědnou úlohu dostali M. Kulhánek a M. Hach - a zhostili se jí skvěle. Tomuto hráči úplně otrávili hru a vůbec se neprosadil.
Jinak se hra odbývala většinou uprostřed pro nás příliš velkého hřiště. Nám se v 1. půli povedlo po pravé straně uniknout, následovala přihrávka do velkého vápna. Na ni žádný ze zde přítomných hráčů nedosáhl, avšak - po dvacetimetrovém sprintu se k míči dostal na zadní tyči Luboš Kulhánek a bezpečně do prázdné branky míč dopravil. Ve 2. poločase se nám opět dařilo důsledně pokrývat klíčové domácí hráče. Sami jsme se několikrát dostali do slibné situace, ale zvláště Jirka Šnajdr zatím marně na jaře hledá herní i střeleckou formu (měl dvě velmi dobré šance). Tutovku - zcela sám před brankářem (a dal to do něj) spálil i Roman Rocskár. P. Volín střílel těsně za velkým vápnem trestný kop - hezky přestřelil zeď a jen velmi těsně minul levou tyč domácí branky. Naštěstí asi uprostřed 2. půle domácí brankář rozehrál od své svatyně tak nešťastně, že aktivní Luděk Běláč sebral míč domácímu obránci a bez problémů zvýšil na 2 : 0. Domácí přidali na tlaku, vstřelili dokonce kontaktní gól - ale zásluhou pozorného a přesně mávajícího pomezního V. Kratochvíla, který viděl v této situaci ofsajd domácích, branka neplatila. Následovala nejhezčí akce utkání - po pravé straně se nám podařilo přesnými přihrávkami a narážečkami dostat se až k pokutovému území domácích. Následovala opět křižná přihrávka přes velké vápno, na kterou si nyní naběhl Petr Bílek a dal si velký pozor, aby svojí pravačkou hezkou placírkou umístil míč potřetí do domácí sítě.
Těm se potom už jenom podařilo snížit a tak jsme mohli oslavit zasloužený (a nečekaný) triumf.

30. duben 2010 Kožlany - Všeruby 4 : 0 (2 : 0) Spanilá jarní jízda pokračuje. I třetí letošní utkání nám přiřadilo těžkého soupeře. Před slabou domácí návštěvou asi 7 věrných příznivců (kožlanští diváci teprve musí zjistit, kde je možné vidět pohodový fotbal), jsme k utkání nastoupili v této sestava: brankář "Samec" Kraus, obrana: F. Švec, J. Panuška, J. Švamberg ml., M. Blecha, Z. Denk, J. Jícha, záloha: M. Kulhánek, P. Volín, R. Rocskár, L. Kulhánek, J.Šnajdr a útok: J. Šnajdauf, L. Běláč, P. Bílek.
Zpočátku nás soupeř zatlačil, výborně kombinoval a i po chybách naší obrany si vytvořil dvě pěkné šance - vyznamenal se ale náš brankář. Postupem času jsme přebírali iniciativu a naší typickou domácí hrou přesných přihrávek jsme hosty zcela přehráli. Přišly krásné góly - první vstřelil Míra Kulhánek, když mu krásně narazil Jirka Šnajdr. Míra sice chtěl ještě před samotným brankářem nahrávat, nakonec ale se odhodlal vystřelit a bylo to. Mimochodem - Jirka Šnajdr už v 1. půli předvedl zlepšený výkon odpovídající jeho fotbalové pověsti (nastřelil i břevno). Věřme, že příště už vydrží celé utkání. Druhou branku vstřelil Petr Bílek po krásné přihrávce P. Volína z pravé strany. Petr ještě nastřelil další břevno a aby toho nebylo v 1. půli málo, Luděk Běláč si neporadil v situaci, kdy byl sám před hostujícím brankářem.
Druhá půle se znovu odehrála v naší režii. A věrní diváci se dočkali i neuvěřitelné fotbalové parády - Luděk Běláč po úniku po pravém křídle nacentroval míč do malého vápna. Tam se objevil Luboš Kulhánek a přímo ze vzduch z voleje napálil míč do sítě a téměř ji protrhnul - prostě gól jara. Čtvrtý gól přidal Petr Bílek po samostatné akci a po krásném vysunutí od Pavla Volína. Utkání se nám opět vydařilo, soupeře jsme jasně přehráli a fotbal si užili. Jedinou vadou je zatímní střelecká nula Jirky Šnajdaufa - ale on to jistě svou vůlí a svým nasazením dlouho tak nenechá.
Závěrem je nutné ještě poznamenat, že utkání neřídil "normální" domácí rozhodčí Vašek Reiprich, ale s přehledem (a bez zbytečných emocí) ho zvládnul Martin Pavlis.
7. květen 2010 Druztová - Kožlany 0 : 4 (0 : 1) K dalšímu utkání jsme zajížděli do Druztové, která se nově do soutěže přihlásila. Čekal nás neznámý soupeř, který zatím v sezoně neprohrál. Nakonec ale byl z dosavadních soupeřů fotbalově nejslabší. Ale popořadě. K utkání nastoupila tradiční sestava: brankář "Samec" Kraus, obrana: F. Švec, J. Panuška, J. Švamberg ml., M. Blecha, M. Hach, záloha: M. Kulhánek, P. Volín, R. Rocskár, L. Kulhánek, J.Šnajdr, V. Kratochvíl, V. Juha a útok: J. Šnajdauf, L. Běláč, P. Bílek. Letos poprvé nastoupil uzdravený Vašek Kratochvíl a na výkonu zálohy to bylo znát. Utkání se hrálo za pěkného počasí na nepříliš kvalitním travnatém povrchu s mnoha nerovnostmi.
V první půli jsme si postupně vytvářeli převahu, ale dlouho bez brankového zakončení. Až asi v její polovině se zrodila branková akce: Jirka Šnajdr poslal zprava centr do velkého vápna, tam si na něj na zadní tyči naběhnul Petr Bílek a pravou nohou míč přesně umístil přes celou bránu do sítě. Za zaznamenání ještě stojí situace, kdy jsme zahrávali slibně vyhlížející trestný kop asi z 25 metrů - rozehrávající M. Blecha si nerozuměl s nevýrazně se nabízejícím L. Běláčem a místo nebezpečné akce se míč stal snadnou kořistí domácího brankáře.
Teprve druhá půle naplno ukázalo letošní sílu našeho družstva. Na 2 : 0 zvyšoval Luděk Běláč, když se ocitnul sám před brankářem po nepovedené střele P. Bílka (domácí reklamovali ofsajd, který ovšem ani domácí rozhodčí neviděli a tedy neodpískali). Nejkrásnější akcí zápasu jsme dali další gól - sérii přihrávek na jeden dotyk uprostřed hřiště jsme dokončili na úrovni velkého vápna domácích, kde L. Běláč skvěle narazil R. Rocskárovi a ten se nemýlil. No a konečně se střelecky projevil Jirka Šnajdr - znovu Petr Bílek zprava přihrával před bránu a tam Jirka (asi 2 m před prázdnou bránou) pro něj "typicky" pod břevno (!!!) míč nekompromisně zavěsil. Gólu se konečně mohl dočkat i kanonýr Jirka Šnajdauf, ovšem ani situaci, kdy šli společně s J. Šnajdrem a L. Kulhánkem sami na brankáře nedovedl využít (bál se vystřelit !?! a raději nahrával) - tak snad už příště.
14. květen 2010 Kožlany - Trnová 4 : 2 (2 : 1) Kdo utkání neviděl, ten neuvěří. Kdyby před číslem námi vstřelených gólů 4 byla přidána 1 (možná i dvojka), tak by to správně odpovídalo průběhu utkání. Ale popořadě. K utkání jsme za deštivého nevlídného počasí a na značně promáčeném trávníku nastoupili v trochu oslabené sestavě. V brance musel nepřítomného "Samce" Krause ("srdeční" záležitosti ???) znovu zastoupit Franta Švec. Přestože chytal ve zcela nových rukavicích (dar mecenáše Jirky Šnajdaufa - díky!) a měl minimálně práce, dostal dva "chytatelné" góly. V obraně hráli J. Panuška, J. Švamberg, M. Blecha, J. Jícha, M. Hach, v záloze se střídali J. Lejček, P. Volín, V. Kratochvíl, M. Kulhánek, L. Kulhánek a v útoku bojovali J. Šnajdauf a P. Bílek. Ostatní chyběli z důvodů rekreačních, zdravotních i náhle pracovních. Hosté (také nově do soutěže přihlášený tým) k nám přijeli pouze v 10 lidech. Po přestávce se navíc jeden zranil a tak dohrávali o 9 hráčích. A byli velmi slabí. Ještě v žádném zápase jsme neměli takovou převahu a takovou možnost pro záložníky a útočníky ukázat, jak jim jde vymýšlet překonání totálně bránícího týmu. A to jim příliš nešlo. Částečně i vlivem špatného terénu se ve velkém vápně hostů (kde se odehrávaly 2/3 utkání) těžko orientovali, nedokázali vymyslet akci, která by bránící hosty rozebrala, útočili stereotypně a i střelba byla bídná. Nevyužili jsme mnoho 100% příležitostí. První branku dal (ale asi jako patnáctou brankou šanci) po krásně zahraném rohu zprava L. Kulhánkm neobyčejně vysoko vyskočivší V. Kratochvíl a hlavou nekompromisně zavěsil. Při jednom z asi pěti útoků, které hosté v 1. poločase předvedli, se míč dostal zpětnou přihrávkou až těsně za naše velké vápno. Tam si na něj naběhnul nikým neatakovaný hostující záložník a obloučkem před hodně vpředu stojícím F. Švecem míč zapadnul do sítě. Nakonec se nám do poločasu povedlo skórovat, když V. Kratochvíl tvrdě vystřelil asi 5 m za vápnem, brankář pouze vyrazil a dobíhající M. Kulhánek chladnokrevně míč dopravil do sítě. Za zaznamenání stojí v 1. poločase ještě bomba zprava od V. Kratochvíla, která ale skončila na tyči a potom marná snaha všech spoluhráčů nahrát Jirkovi Šnajdaufovi před bránou tak, aby konečně prolomil letošní střeleckou smůlu. Nepovedlo se :-(, Jirka nevyužil ani několik opravdových tutovek!!! Tak snad příště ...
Ve druhém poločase měla hra ještě jasnější průběh. Převaha, pořád v soupeřově velkém vápně, nemohoucnost. Uklidňující gól na 3 : 1 dal V. Kratochvíl po samostatném úniku, když ho do něj vyslal krásnou příhrou už i tehdy útočící stoper J. Švamberg. Na 4 : 1 to bylo zajímavé - závar před bránou, M. Kulhánek "pálil" do tyče a ono se to nakonec vyklubalo jako přihrávka na P. Bílka, který se tentokrát nemýlil. Ale několik chvil před tím přestřelil prázdnou branku ze 2 metrů! A aby toho nebylo málo - chvíli před koncem J. Jícha místo založení útoku "namazal" míč hostujícímu útočníkovi, ten se rychle dostal na naši polovinu, F. Švec "pozoroval" hru na hranici velkého vápna, hosté ho přestřelili a míč se pomalu došoural do naší sítě.
Utkání s přehledem odřídil mladík V. Bock, který druhou půlku pod dojmem jednoznačného průběhu a asi i z obavy o kvalitu trávníku ukončil značně předčasně.
Zde jsou uvedeny výsledky prvních 4 kol a tabulka po 4. kole.
21. květen 2010 Město Touškov - Kožlany nehrálo se pro nezpůsobilý terén - odloženo
28. květen 2010 Kožlany - Dolní Bělá

11 : 0 (7 : 0) Tak to tu ještě nebylo. Jarní paráda pokračuje, výše vítězství nad Dolní Bělou je naším rekordem. A navíc se v utkání děly i další věci - ale popořadě. K utkání nastoupila sestava: v brance Franta Švec (neměl žádnou práci a "proslavil se" útočnou aktivitou - bude zmíněno dále), obrana J. Panuška, V. Juha, M. Blecha, J. Švamberg, M. Hach, J. Lejčko, J. Jícha, záloha M. Kulhánek, L. Kulhánek, R. Rocskár, P. Volín, V. Kratochvíl, M. Konopásek a v útoku se střídalo tradiční trio J. Šnajdauf, L. Běláč a P. Bílek. I hosté přijeli v silné sestavě, na střídání měli 3 náhradníky. Ale nebylo jim to nic platné.
Ve správnou chvíli se totiž vrátila střelecká forma našeho kanonýra Jirky Šnajdaufa. Po střeleckém tréninku v přátelském utkání v Praze v úterý si i dnes obul střelecké kopačky a bylo to hned vidět. Jeho střelecký půst skončil hned na začátku utkání - Vašk Kratochvíl krásně našel při rohovém kopu z levé strany na zadní tyči Jirkovu hlavu a ta neomylně přes celou branku poslala míč do sítě - paráda! Druhý a třetí gól dal Petr Bílek po podobných akcích, když mu zprava přihrávali L. Běláč a V. Kratochvíl - jeho přihrávka na třetí branku byla ukázkou krásné souhry a perfektního vidění na "pod sebou" nabíhajícího spoluhráče. Na 4 : 0 zvýšil Luděk Běláč po samostatné akci, když s míčem doputoval až téměř k brankové čáře vlevo od brány a míč "propasíroval" do sítě. Pátou branku vstřelil opět Petr Bílek a blížil se jede z vrcholů dnešního zápasu. Předstopér M. Blecha přihrál kolmo na M. Konopáska, který stál na hranici velkého vápna, ten z "první" narazil V. Kratochvílovi a Vašek z voleje nádherně trefil pod břevno. I sedmý gól stál za to - Pavel Volín ranou ze 20 metrů prostřelil vše před sebou a míč skončil v síti u levé tyče.
Druhý poločas jsme začali trochu suverénně a bez potřebné bojovnosti. Až teprve po značné době utekl Vašek Juha po pravém křídle, nacentroval po zemi před bránu a tam Luděk Běláč svedl vítězný souboj s obráncem a skóroval. Devátý a desátý gól padl podobně - P. Bílek a R. Rocskár prokázali výbornou techniku a nebojácnost ve velkém vápně, prokličkovali se až ke střele a nedali brankáři šanci. Pak Franta Švec (jinak bez práce) založil útok - sám se s míčem vydal až daleko z pokutového území, asi chtěl přihrát Jirkovi Šnajdrovi na levé křídlo - ale jeho velmi nepřesnou přihrávku zachytili hosté a hned stříleli na naši opuštěnou branku. Naštěstí byl připraven J. Švamberg, který ránu odvrátil. Ale jinak si Franta mohl dát ke svým padesátinám (velká gratulace!!!) hezký "dárek". No a to nejlepší na závěr. Po krásné spolupráci Jirky Šnajdra a Luďka Běláče se míč dostal k Jirkovi Šnajdaufovi a ten (na rozdíl od mnoha předcházejících pokusů) se tentokrát nemýlil - brankář neměl šanci a Jirka s číslem 11 dal v utkání symbolicky 1. a 11. branku!!
Protože se nedostavil slíbený rozhodčí, musel zápas odřídit "laik" Vašek Jaroš. Bylo na něm vidět, že pozorně sledoval počínání svých předchůdců (zvláště V. Reipricha), protože pískal velmi dobře, s přehledem a navíc zcela s klidem a bez rozčilování.
A závěrečná zpráva - jsme moc rádi, že naše zprávy sledují i naši vzdálení příznivci. Dnes pozdravujeme Katku z Chomutova a vzkazujeme jí, že Luděk Běláč dal v utkání vytoužené (proč asi?) tři góly - bohužel ten třetí nebyl uznán kvůli ofsajdu. Tak tedy příště.
P.S. Další nové výsledky zatím nejsou.
první gól Jirky Šnajdaufa

4. červen 2010 Dýšina - Kožlany odloženo
11. červen 2010 Kožlany - Plasy

7 : 3 (3 : 3) V den, kdy za zvuků vuvuzel začalo mistrovství světa ve fotbale, jsme za krásného tropického počasí a v příjemném tichu nastoupili k dalšímu utkání. Proti ambicióznímu týmu z Plas jsme hráli v sestavě: do branky byl nečekaně angažován Václav Reiprich, obrana F. Švec, J. Jícha, J. Švamberg, M. Blecha, L. Hromada, M. Hach, záloha L. Kulhánek, V. Kratochvíl, R. Rocskár, J. Šnajdr, P. Volín, V. Juha a tradiční útok J. Šnajdauf, L. Běláč, P. Bílek.
Začátek byl jako ze snu - hned po několika minutách se obranou samostatně probil V. Kratochvíl a zprava bombou pod břevno nedal hostujícímu brankáři šanci. Hned poté pokračoval V. Kratochvíl ve výborném výkonu - tentokrát vyslal kolmicí z půlky hřiště do úniku Luďka Běláče. Ten svedl na hranici velkého vápna "souboj" s vyběhnuvším brankářem, míč však pokračoval dále a Luděk ho bez problémů doklepl do prázdné branky. Potom se ozvali i hosté, kteří začali uprostřed hřiště umně kombinovat a tím nás na chvíli přehrávali. Při jednom útoku přesně nahráli do pokutového území na hlavu jejich vytáhlému střednímu útočníkovi. Ten míč dobře strefil, obloučkem letěl do branky a protože brankář Reiprich podklouznul, neměl šanci míč chytit. Naštěstí v dalším průběhu P. Bílek vystihnul špatnou přihrávku hostujícího obránce a bez problémů střelou k tyči zvýšil na 3 : 1. Jenomže ještě do poločasu stačili hosté vyrovnat - nejdříve kop z rohu přesně umístili na hlavu svého vysokého útočníka a ten se nemýlil a potom: V. Reiprich vykopával ze země od branky. Viděl kousek před velkým vápnem před sebou Jirku Švamberga - neviděl ale vedle něj stojícího plaského útočníka, který výkop vystihnul a bez problémů srovnal na 3 : 3 (poděkoval za přihrávku ???).
Po poločase se dlouho nic nedělo. Měli jsme velkou převahu, většinu času jsme odehráli na soupeřově polovině - ale bezvýsledně - žádný nápad, žádná fotbalovost, jen trápení. Hosté nás mohli z ojedinělého protiútoku potrestat, ale jejich jinak famózní střelec netrefil odkrytou branku. Až v posledních asi sedmi minutách to přišlo. Nejdříve Vašek Kratochvíl si rozpomněl na své hvězdné chvilky, rozjel ťukes se svými spoluhráči i protihráči a nakonec asi ze vzdálenosti 10 metrů umístil míč po zemi k tyči. To nás nabudilo. Nejvíce Jirku Šnajdaufa, který poté předvedl nevídanou věc. Lehce se uvolnil ve velkém vápně doprava a levou (!!!) nohou jakousi šajtlí (jak to umí jenom on) zavěsil metr nad zemí těsně k tyči - pro fotbalové odborníky to byl šok, pro přítomné diváky pochoutka. Na 6 : 3 zvýšil Luděk Běláč a na závěrečných 7 : 3 střelou bodlem pod padajícím brankářem prostřelil Pavel Volín. Hned potom přesně pískající a i ve velkém vedru dobře a lehce se pohybující rozhodčí Milan Macák utkání ukončil. Hosté, kteří mysleli na nějaký bodík z našeho hřiště, byli ze závěru utkání hodně zklamáni. Pro nás to ale znamenalo letošní neporazitelnost bez ztráty jediného bodu.
Utkání se líbilo i poměrně početnému publiku, které se při nutném osvěžování a dodržování pitného režimu utkáním dobře bavilo.
V dalším týdnu nás čeká dohrávka utkání na velkém hřišti ve Městě Touškově - snad vítězná forma vydrží!

18. červen 2010 Město Touškov - Kožlany 0 : 2 (0 : 0) V odloženém utkání jsme odjížděli na hřiště nebezpečného a ambiciozního družstva z M. Touškova. Vloni jsme tam sice senzačně vyhráli 3 : 1, ale spíše jsme si připomínali debakl 10 : 0, který jsme tam utržili v roce 2008. Domácí zatím letos pouze dvakrát prohráli a tak to bylo utkání o čelo soutěže. Bez Jirky Švamberga jsme k utkání nastoupili v sestavě: chytal opět F. Švec (a vychytal svoji letošní druhou "nulu", hodně domácích střel minulo branku, ale v mnoha případech Franta předvídavě vyběhnutím šanci domácích zlikvidoval - pochvala !!!), obrana J. Panuška, V. Juha, M. Kulhánek, M. Blecha, M. Hach, J. Jícha, v záloze se střídali P. Volín, V. Kratochvíl, R. "Faust" Rocskár, J. Šnajdr a L. Kulhánek a útok byl tradiční: J. Šnajdauf, L. Běláč, P. Bílek.
Náš začátek byl famózní - vypracovali jsme si několik brankových příležitostí, z nichž zvláště ty Luďka Běláče byly opravdu tutové. Ale ani jednou se nám nepodařilo skórovat. Hra se odbývala většinou uprostřed hřiště. Jinak jsme v útoku hráli trochu nedůsledně, nepovedlo se nám dovést nějakou akci až k jasnému zakončení, mnohokrát jsme při útočení poměrně ledabyle ztratili míč (hlavně nepřesnou přihrávkou a nedůrazností). Hra obrany byla zodpovědná, domácí jsme nepustili do žádné nebezpečné situace. I v obranné činnosti se ale vyskytly určité nepřesnosti (dobře míněný odkop Franty Švece se příliš nepovedl), ale to by nemělo vést k tomu, že si na hřišti začneme vyčítat, kdo co zkazil a udělal špatně. Místo toho bychom se měli povzbudit a snažit se svůj výkon odvést co nejzodpovědněji. Přesto ale byla naše hra dobrá a i v kombinaci jsme domácí přehrávali.
Stav utkání byl dlouho 0 : 0. Až asi 20 minut před koncem se nám podařila hezká akce. Jirka Šnajdr uvolnil na pravém křídle Vaška Kratochvíla, ten zatáhnul míč až téměř k rohovému praporku a přesně zacentroval před bránu do malého vápna. Tam Petr Bílek využil svoji výškovou převahu, souboj s domácím brankářem vyhrál a hlavou skóroval. A o několik minut později přišla druhá gólovka. Vašek Kratochvíl pelášil s míčem sám na brankáře. Ten vyběhnul a ještě před velkým vápnem Vaška nevybíravě fauloval. Byla to jasná červená karta pro domácího brankáře - ale domácí rozhodčí se spokojil pouze se žlutou a nařídil přímý kop. Domácí postavili šestičlennou zeď, kterou kryli polovinu branky. Míč si postavil samotný postižený a předvedl fotbalovou parádu - místo očekávaného přestřelení zdi napálil míč na stranu, kde byl postavený brankář a trefil přesně horní růžek branky!! Nechytatelný gól.
Za zaznamenání stojí několik dalších zahozených tutovek Luďka Běláče (že by nesoustředěnost, malá motivace anebo opravdu smůla??) a viditelná série pokažených přihrávek Luboše Kulhánka :-(.
Po skončení utkání ale i domácí hráči konstatovali, že to bylo nejlepší utkání, které na jaře sehráli a o to víc nás vítězství těší. Naše jarní bilance je opravdu skvělá!!! Mám od paní Krauzové z fotbalového svazu Plzeň - sever slíbené výsledky jarních utkání. Až je dostanu, zveřejním je. A tady jsou zatím známé výsledky jarních utkání.

 

Tabulka po jarní části soutěže

1. Kožlany 9 0 0 40 : 7 27
2. Plasy 6 1 2 38 . 26 19
3. Tlučná 6 0 3 44 : 11 18
4. M. Touškov 6 0 3 29 : 13 18
5. Druztová 4 2 3 11 : 20 14
6. Třemošná 4 1 4 26 : 28 13
7. Všeruby 4 1 4 25 : 27 13
8. D. Bělá 2 1 6 16 : 35 7
9. Dýšina 1 0 8 9 : 27 3
10. Trnová 0 0 9 11 : 49 0

Výsledky zápasů - podzim 2010

datum utkání domácí - hosté
výsledek
20. srpen 2010 Kožlany - Třemošná

4 : 4 (2 : 2) První utkání podzimní části nezačalo nejlépe - po organizačním nedorozumění jsme museli nastoupit ve vypůjčených červených dresech, které nám laskavě zapůjčily Kozojedy (díky!). Třemošná je silný soupeř a prokázala to i dneska. Na naší hře se navíc projevila "hodnotná" letní příprava a tak utkání rozhodně příliš neuspokojilo značné množství diváků, které přilákalo naše suverénní postavení po jarní části i krásné počasí. Sestava byla tradiční: v brance Franta Švec (bohužel se při prvním gólu zranil a musel ho nahradit z pole P. Volín), obrana J. Panuška, Z. Denk, M. Blecha, J. Švamberg, M. Hach, J. Lejčko, J. Jícha, záloha M. Kulhánek, L. Kulhánek, P. Volín, V. Kratochvíl, V. Juha, J. Šnajdr a v útoku se střídalo tradiční trio J. Šnajdauf, L. Běláč a P. Bílek.
Začátek utkání nám ale vyšel parádně: už ve 3. minutě se octnul před brankou hostů J. Šnajdauf, s ledovým klidem si zpracoval míč a bezpečně zavěsil. Třemošenští hráči však signalizovali ofsajd a protože se tehdy ještě hrálo bez pomezních rozhodčích, pískající V. Jaroš jim na půlce uvěřil a Jirkovi krásný gól neuznal. Přišla ale další hezká akce - předstoper M. Blecha vyslal kolmici na velkém vápně stojícího P. Volína, ten asi chtěl vystřelit, ale nepovedená střela se ukázala jako vynikající přihrávka na nabíhajícího P. Bílka a ten bez problémů skóroval. Na 2 : 0 zanedlouho zvýšil po krásné přihrávce V. Kratochvíla od pravého rohového praporku J. Šnajdauf, který na tento míč chytře čekal na zadní tyči a povedenou hlavičkou přes celou branku nedal brankáři šanci. Pak nás ale hosté začali přehrávat - po centru z pravé strany se nám nepodařilo uhlídat jejich útočníka, který hlavou obloukem přes Frantu (který se při snaze o odraz zranil na pravém stehně) dával pod břevno. Do přestávky ještě hosté po samostatném úniku vyrovnali.
I po přestávce byla Třemošná lepší. Jasně nás přehrávala ve středu hřiště, kde byli její hráči neustále neobsazovaní. Nám se naopak kombinace nedařily a jediný postup vpřed jsme dělali dlouhými nakopávanými míči na vysunuté útočníky. Škoda, protože jsme při větší snaze a větší fotbalovosti mohli domácím divákům ukázat, že naše jasné vedení v tabulce není náhodné. Jedna vydařená kolmá přihrávka od V. Kratochvíla však našla těsně za velkým vápnem L. Kulhánka a ten ukázal fotbalovou parádu - krásně si zpracoval míč, otočil se s ním a tvrdou ranou k pravé tyči krásně zvýšil na 3 : 2. Hosté však vyrovnali na 3 : 3 tak, že dlouhá střela od levé postranní lajny proletěla celým naším pokutovým územím, žádný z obránců ji neodvrátil a tak zapadla až do branky. Přesto jsme šli znovu do vedení. Osvědčený střelec Luděk Běláč unikl po pravé straně a střelou přes celou bránu dal naději na vítězství. Ale nepovedlo se - hosté při jednom z četných útoků prostřelili zprava všechny hráče ve velkém vápně, brankář míč neviděl a bylo srovnáno. Ještě nám svitla jedna naděje - ale Jirka Šnajdauf, ač byl sám půl metru před prázdnou brankou, tak nezpracoval brankářem tečovaný míč a místo jeho doražení do sítě se mu zamotal mezi nohy a bylo po šanci.
Rozhodčí z lidu V. Jaroš utkání dobře zvládnul (možná až na 1. neuznanou branku), respekt si zjednal i vyloučením hostujícího hráče za vulgární urážku. Věřme že příští týden proti silné Tlučné se naše hra zlepší. A ještě gratulace J. Jíchovi k padesátce - hodně zdraví a fotbalové pohody.

27. srpen 2010 Kožlany - Tlučná Hosté se k zápasu nedostavili
3. září 2010 Všeruby - Kožlany 3 : 2 (1 : 2) "Kdo neviděl, neuvěří aneb fotbal nemá logiku". Kdyby utkání skončilo 4 : 9, bylo by to spravedlivé vyjádření tutových brankových příležitostí, které si obě družstva v utkání připravila.
Na dobře připraveném všerubském hřišti jsme za příznivého počasí nastoupili v sestavě: v brance znovu Franta Švec, obrana J. Panuška, Z. Denk, M. Blecha, J. Švamberg, J. Jícha, záloha M. Kulhánek, P. Volín, V. Kratochvíl, V. Juha, K. Roučka a v útoku J. Šnajdauf a P. Bílek. V utkání nám chyběly některé tradiční opory, ale po více než roční přestávce nastoupil Karel Roučka. A nutno říci, že jemu i celému družstvu se první poločas velmi vydařil. Na velkém hřišti jsme dobře kombinovali, ukazovali se do volných prostorů a domácí jsme jasně přehrávali. Zvláště s velkou chutí hrající Karel Roučka si na levé straně rozuměl s P. Bílkem a výsledkem jedné jejich krásné kombinace byl gól, který z levé strany vstřelil Karel Roučka. I nadále jsme domácí tlačili a přišla krásná druhá brána - Karel zleva odcentroval před bránu, tam si na zadní tyči na míč naběhnul Jirka Šnajdauf a jak se mu to v posledních utkáních daří, po pružném výskoku trefil hlavou míč tak parádně, že přes celou branku po olíznutí břevna zapadnul za vzdálenější tyč. To byl začátek jak z fotbalové pohádky. A to se nezmiňuji o tom, že Petr Bílek měl nejméně 2 stoprocentní šance, když běžel sám na brankáře, že jasný gól měl na kopačce i M. Kulhánek a měli jsme i další šance. Ale - domácí podnikli jeden ze sporadických útoků, po jejich nemastných střelách se míč dokonce dvakrát!! odrazil od břevna zpět před branku, tam jej nikdo neuměl odkopnout a domácí snížili na 1 : 2.
Naše dobrá hra pokračovala i po přestávce. Znovu stoprocentní šance - V. Kratochvíl 2x (jednou samostatný únik se zbrklou střelou, podruhé střela ve velkém čtverci přes celou branku - ale mimo), na P. Volína byl jasný faul ve velkém čtverci, ale místní mladý rozhodčí nenašel odvahu zapískat proti domácím penaltu, P. Volín střílí pod břevno, ale domácí brankář zázračně vyráží, .... A pak se naše hra najednou začala vytrácet,. Už chybělo nabíhání, chyběly přesné přihrávky, začali jsme pouze míče nakopávat a ty se hned dostávali znovu na naši polovinu. Domácí nás tlačili, útočili přes volný střed hřiště (V. Kratochvíl se navíc zranil a musel odstoupit), útočili pořád nejméně se třemi hráči a tak to muselo přijít. Předstoper M. Blecha při jedné akci nešťastně podklouznul a domácímu útočníkovi už nic nestálo v cestě k vyrovnání - asi 15 minut před koncem. A aby toho nebylo málo, těsně před koncem jsme nebyli schopni odkopnout míč na pravé straně naší obrany, domácí poslali míč na úroveň malého vápna a tam neobsazený útočník hlavou potřetí překonal Frantu Švece.
Takže z jasně vyhraného utkání nakonec prohra. A nikdo už si nebude pamatovat, že naši útočníci lehkomyslně zahodili mnoho jasných brankových příležitostí. Všechna vina se tedy asi nakonec snese na šedesátiletého obránce, přestože udělal v utkání pouhé dvě chyby (z toho jedna osudová před vyrovnáním) - protože fotbal přece nemá logiku!!!
10. září 2010 Kožlany - Druztová 3 : 0 kontumačně Hosté se k utkání nedostavili, těsně před začátkem telefonicky oznámili, že k utkání nepřijedou. Protože se k utkání sešlo hodně hráčů a krásné počasí i hezký trávník lákal ke hře, zahráli jsme si tréninkově proti sobě. Oba veteráni si vybrali spoluhráče a hrálo se na šířku hřiště. K vidění byly hezké akce i školácké chyby některých aktérů. Nakonec zvítězilo "zlatým" gólem družstvo M. Blechy, který si vybral J. Švamberga, M. Kulhánka, L. Běláče, P. Bílka, V. Juhu, L. Hromadu a M. Macáka. Soupeři ve složení J. Šnajdauf, V. Kratochvíl, Zd. Denk, J. Šnajdr, K. Roučka, F. Švec, M. Hach a J. Jícha prostě neměli šanci.
17. září 2010 Trnová - Kožlany

4 : 5 (1 : 2) Ach jo - kdyby tuto zprávu psal nějaký filmový scénarista, tak by ji jistě označil jako Všeruby 2. Tak přesně se vyvíjelo utkání v Trnové, která zatím ani jednou v soutěži nezvítězila - ale po pořádku. Po týdenní pauze jsme přijeli do Trnové s velkou chutí a s velkým odhodláním. Přivítalo nás velké hřiště a ideální fotbalové počasí. Také sestava se sešla parádní: v brance se po delší době objevil Vašek "Samec" Kraus, obrana F. Švec, J. Panuška, Z. Denk, M. Blecha, J. Švamberg, J. Jícha, M. Kulhánek, záloha V. Kratochvíl, K. Roučka, L. Kulhánek, J. Šnajdr, M. Macák a Petr Kožíšek (zářivá posila, která měla být naším "Vašákem" - ale napoprvé se to zatím příliš neukázalo!) a v útoku J. Šnajdauf, L. Běláč a P. Bílek. Před utkáním panoval v našich řadách optimismus - zvláště L. Kulhánek a J. Šnajdr nám předhazovali minulou prohru ve Všerubech (kde oni nebyli) a Jirka suverénně prohlašoval, že vstřelí nejméně 2 branky (jak to dopadlo - později).
Začátek byl - tak jako ve Všerubech - zase výborný. Nahrávali jsme si, využívali velkého hřiště, záložníci rozehrávali míče bez velkého otálení - prostě pohoda. V. Kratochvíl už v 5. minutě (po přihrávce od P. Kožíška) vystřelil kousek za velkým vápnem levou (!!) nohou a míč zapadl přesně k levé tyči. Chvíli poté běžel zleva sám na brankáře P. Bílek, cestou si jistě vzpomněl na podobné situace ve Všerubech a po chvíli usilovného rozmýšlení se strefil mezi brankáře a bližší tyčku a bylo to 2 : 0. Pak se hra začala drobit, spolupráce vytrácet, hráči se snažili sólovat, přibylo nepřesných přihrávek a domácí z jednoho ojedinělého útoku snížili na 1 : 2. Znovu jsme ale měli nejméně 4 tutové šance (L. Běláč se snažil přehodit brankáře, když byl před ním zcela sám, P. Bílek z 1/2 metru přestřelil prázdnou branku!!!, J. Šnajdr v ideální pozici před brankářem mu snad nahrával pomalou "malou domů"!!!) a tak na mužstvo začala padat "deka" a vraceli se vzpomínky na Všeruby.
Ani ve 2. poločase se už pohledná hra ze začátku utkání nevrátila. Útočníci byli příliš osamoceni, spoléhali jsme se na rychlé nakopávané úniky (po jednom L. Běláč nastřelil břevno), P. Kožíšek se pokoušel o střelbu z dálky - ale ani jednou netrefil branku a míče létaly hodně mimo - no prostě stav byl pořád o branku a začínali jsme se bát, že se bude opakovat scénář ze Všerub. A taky - domácí náhodně vyrovnali na 2 : 2! Vašek Kratochvíl se ale krásně strefil přímo z rohu z levé strany - míč skončil v pravém horním rohu domácí branky. Pak se ale děly věci - domácí se dvakrát dostali před naši branku, naše obrana jakoby skoprněla a domácí se ujali vedení 4 : 3. Do konce utkání zbývalo asi 5 minut, už se začínalo šeřit. Psychická situace byla špatná - někteří hráči naštvaně odešli do kabiny, už jsme téměř nevěřili v obrat - ale pak to vzali do ruky střední obránci. M. Kulhánek krásně využil centr P. Bílka z levé strany a hlavou nedal domácímu brankáři šanci. A když už domácí diváci volali na rozhodčího, aby zápas ukončil, opřel se J. Švamberg do míče a střelou ze 17 metrů strhnul vedení nakonec na naši stranu. Přesně pískající domácí rozhodčí si po odpískání konce vyslechnul od domácích fandů svoje - ale my jsme zabránili velkému překvapení, kdy by vedoucí celek tabulky prohrál na hřišti posledního týmu. Věřme, že jsme tím vyčerpali všechny nečekané výsledky, že naši útočníci (ale i J. Šnajdr) začnou konečně proměňovat stoprocentní gólové šance a že poslední dva nervydrásající zápasy budou už jenom nepříjemnou vzpomínkou.

24. září 2010 Kožlany - Město Touškov

4 : 1 (1 : 1) Hra začala v 17.oo hodin za řízení rozhodčího Václava Jaroše. Soupeř začal velmi dobře a dobře kombinoval, takže nás dost přehrával. Domácí mužstvo však začalo hrát velmi chytře zezadu a čekalo na to až se soupeř unaví. Asi tak v 8 minutě zahrávali hosté rohový kop z pravé strany a ten byl kopnut velmi dobře takže střela šla rovnou do brány, ale Venca Kraus dobře balon pokryl, ale vypadl mu z ruky a soupeř jej bez problémů dohlavičkoval do naší sítě 0:1. Následně se hra vyrovnala a my jsme začali soupeře přehrávat jak v kombinaci tak i v tlaku na bránu. Ve 25 minutě velmi dobře hrající Jiří Šnajdr centroval míč do vápna a Petr Bílek donesl míč na hrudi až do brány 1:1. Nadále jsme soupeře přehrávali, ale do konce poločasu se již nic nestalo.
     Druhý poločas se odehrával v režii domácího mužstva a dalo by se říci že už to byla jen hra jednoho mužstva i když soupeř měl řadu dalších šancí a dobrých střel na bránu, ale Kraus velmi dobře chytal, takže už jsme nedostali žádný gól. Za domácí mužstvo velmi dobře hrající Jiří Šnajdr ve druhém poločase nahrál ještě na tři branky a to postupně na 2:1 Václav Kratochvíl, 3:1 Václav Kratochvíl, 4:1 Pavel Volín. Branky byla jedna lepší než druhá a další šance jsme opět neproměnili.
     Jiří Šnajdauf, velmi dobře se pohybující po hřišti, měl jednu velmi dobrou a jednu horší šanci, ale soupeřovo konto jsme již nezatížili.
     Je třeba poznamenat že jsme se velmi těžce scházeli, jelikož jsme začínali v jedenácti bez možnosti střídání, ale postupně se dostavili Pavel Volín a Martin Hach, takže jsme se mohli i střídat. Soupeř se dostavil ve dvanácti a v průběhu prvního poločasu se jeden ze soupeřova týmu zranil, takže i toto mohlo mít vliv na to, že jsme soupeře přehráli a fyzicky uběhali.
Sestava : Kraus, Denk, Švamberg, Švec, Panuška, Kulhánek Luboš, Kulhánek Míra, Šnajdr Jiří, Kratochvíl, Šnajdauf, Bílek, Volín, Hach.
Branky : Petr Bílek, 2x Václav Kratochvíl, Pavel Volín - Goran Vulovič

27. září 2010 Dolní Bělá - Kožlany 0 : 3 kont. Vzhledem k tomu, že soupeř dne 26.9.2010 telefonicky oznámil že v době kdy se má zápas odehrát bude na hřišti působit firma, která bude kácet stromy (topoly) v Dolní Bělé, bylo jednáno o sehrání zápasu v Kožlanech ve stejný termín. Vzhledem k trvalému dešti je hřiště v Kožlanech opět pod vodou a to celá hrací plocha, takže by bylo dosti nezodpovědné na tomto terénu utkání sehrát a proto bylo dohodnuto že zápas bude kontumován pro zavinění domácího mužstva a bude přiznán výsledek 0:3 pro hostující tedy muštvo Kožlany.
8. října 2010 Kožlany - Dýšina

2 : 1 (2 : 1) Utkání s Dýšinou mělo historický nádech. Podle dosavadních výsledků stačilo, abychom v utkání remizovali a už nám nikdo nemohl vítězství v letošním ročníku sebrat. Za hezkého počasí a s předsevzetím neprohrát jsme k utkání nastoupili v sestavě: v brace se po dlouhém čase objevil M. Macák (a chytal velmi dobře, i když hosté moc příležitostí neměli), v obraně se střídali F. Švec, J. Švamberg, M. Blecha, Z. Denk, J. Panuška, L. Hromada, v záloze hráli V. Kratochvíl, R. Rocskár (po velké pauze a hrál dobře), J. Šnajdr (bohužel nepředvedl výborný a produktivní výkon z minulého utkání), L. Kulhánek, M. Kulhánek, P. Volín a útok byl tradiční: J. Šnajdauf, L. Běláč a P. Bílek. Rozhodoval po delší odmlce V. Reiprich a rozhodoval jako vždy - s citem, přesně a nekompromisně. Na měkčím blátivém povrchu jsme začali poměrně dobře - M. Kulhánek se asi v 15. minutě opřel na hranici šestnáctky vpravo od brány do míče a ten zapadnul přesně za levou tyč hostujícího brankáře. Po výborné přihrávce V. Kratochvíla od levého rohového praporku se M. Kulhánkovi povedlo parádně z voleje vstřelit druhý gól. I hosté se po jednom našem "šmrncání" s míčem u naší brankové čáry míče zmocnili, nahráli jej na velké vápno a tam jejich útočník trefil míč prudce a přesně, že M. Macák neměl žádnou šanci.
Ve druhé půli měla hra podobný průběh jako před přestávkou. Dostávali jsme se rychlými protiútoky (náš nakopávaný styl útočení( do dobrých šancí, J. Šnajdr dokonce dvakrát nahrával před branku volnému V. Kratochvílovi - ovšem jednou to bylo před něj a tak nepomohl ani skluz a podruhé Vašek hlavičkoval mimo branku. Asi v polovině druhé půle odstoupil ze hry předstoper M. Blecha a úkol držet nebezpečného útočníka hostů dostal M. Kulhánek. Zhostil se ho dobře, i když několik minut před koncem musel obraně vypomáhat i Jirka Šnajdauf. Ukázal se jako správný kapitán, ktrý musí vždy pomáhat tam, kde je potřeba. Těsné vítězství jsme nakonec uhájili a tak jsme mohli po utkání v dolní hospodě oslavovat nejenom šedesátiny M. Blechy a padesátiny V. Jaroše, ale i suverénní vítězství v letošním ročníku přeboru starých gard.


10. října 2010 Plasy - Kožlany 1 : 2 (1 : 2) Sestava : Milan Macák, Míra Kulhánek, Franta Švec, Venca Juha, Jirka Švamberg, Vašek Kratochvíl, Roman Rocskár, Lubka Kulhánek, Jirka Šnajdr, Jirka Šnajdauf, Luďa Běláč, na střídačce : Pepa Panuška, Petr Bílek, Karel Roučka, Pavel Volín, Martin Hach. V Plasích velmi dobrý terén, velmi hezké počasí. Naše působení na hřišti soupeře začalo velmi usměvavě. Pepa Panuška se převlékl do sportovního, ale nějak pozapomněl  na trenky a na hřiště vyběhl pouze ve slipech. Až na upozornění spoluhráčů si běžel do kabiny pro trenky. Další jeho fo-pá pokračovalo tím, že při střídání vyběhl na hřiště bez dresu pouze v šedém tričku - "to už bylo moc". Nicméně jsme začali velmi dobře a v páté minutě dostal přihrávku na velké vápno Petr Bílek, který s míčem lehce poskočil do strany a vystřelil k levé tyči - pěkný gól a jedna nula pro Kožlany. Následovala další pěkná hra a to od obou mužstev, ale Plasy začaly zlobit a po jednom útoku, kdy střed obrany neprokryl dva hráče došlo k situaci, kdy se domácí hráč dostal sám před brankáře a ten bez reakce rezignoval a bylo vyrovnáno.
Dále jsme byli lepším mužstvem a minutu před poločasem zatáhl Petr Bílek míč až na brankovou čáru, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Jirku Šnajdra a opět jsme vedli 2:1. Někteří spoluhráči, kteří tento gól viděli tak tvrdili, že Petr Bílek dal i druhý gól, ale použil k odrazu Jirku Šnajdra. Za malý okamžik byla odpískána polovina.
Druhý poločas se hra přelévala z jedné na druhou stranu, opět velmi pěkný fotbal se šancemi na obou stranách (Jirka Šnajdauf měl opět šanci na skórování, ale nevyšlo to). Posledních 10 minut nás Plasy zatlačily na naši polovinu, kdy jsme měli šance na vstřelení dalších branek z rychlých akcí, které táhl Jirka Šnajdr ale nikdy nedotáhl. Ustáli jsme tlak soupeře a z Plas si vezeme pěkné 3 body.

Výsledky všech utkání v podzimní části 2010 můžete vidět v následujícím
přehledu.

A tady je tabulka s výsledky všech sehraných utkání v celém ročníku 2010.

Celková tabulka ročníku 2010

1. Kožlany
16
1
1
68:21
49
2. Třemošná
12
2
4
68:44
38
3. Tlučná
10
2
6
66:37
32
4. M. Touškov
10
2
6
60:38
32
5. Všeruby
10
1
7
54:47
31
6. Plasy
8
3
6
55:44
27
7. Druztová
5
2
11
22:51
17
8. D. Bělá
2
4
12
30:69
10
9. Dýšina
3
1
12
26:53
10
10. Trnová 2 2 13
32:78
8

 

nahore

Kožlany  kulicka
Fotbal     kulicka
E. Beneš kulicka
Autoři       kulicka
Zajímavosti kulicka
Kožlany - stránky o městečku, fotbalistech a E. Benešovi