Výsledky zápasů - jaro 2009

datum utkání domácí - hosté
výsledek
24. duben 2009 Kožlany - Třemošná 5 : 3 - po zimní přestávce jsme byli všichni zvědaví, jak dopadne první jarní utkání. Začátek byl skvělý - hned v první minutě sebral Luděk Běláč na půlce míč, prošel přes všechny hráče soupeře a lehce zavěsil. Hosté pak po chybě uprostřed hřiště vyrovnali, ale Milan Macák (po vzoru anglické ligy) usměrnil hlavou míč po kopu z rohu do soupeřovy branky. Rozhodčí pak (zřejmě nesprávně) neuznal krásný gól hlavou, který dal nechytatelně Jirka Šnajdauf. Během poločasu jsme měli ještě další ložené šance, ale všichni naši střelci zklamali. Do druhé půle jsme vstoupili velmi dobře. Jirka Šnajdauf a Luděk Běláč zajistili vedení 4 : 1. A jak je v takových situacích zvykem, začnou se všichni "fotbalisté" hnát dopředu, útočí a neplní si své obranné úkoly. I tentokrát nás hosté za tento výpadek potrestali a snížili na stav 4:3. Nakonec nás starostí o výsledek zbavil Vašek Kratochvíl, který centroval z pravé strany na před brankou zcela volného Jirku Šnajdaufa. K němu se ale míč nedostal, protože u bližší tyče stojící obránce si ho srazil do vlastní sítě a upravil tak na konečný výsledek. Věřme, že se z průběhu utkání poučíme, že i Jirkovi Šnajdrovi se vrátí jeho obvyklá forma a že další utkání bez problémů zvládneme.
30. duben 2009 Všeruby - Kožlany odloženo na 12. června 2009
7. květen 2009 Kožlany - Dolní Bělá 6 : 2 - 4 góly Luděk Běláč, 2 góly Bílek. Dobrá práce, bylo nás jenom 11, nikdo na střídání a to jsme byli doma. Kromě 6 gólů další spálené šance. Obrana občas zmatkovala, hlavně po krajích. To se jistě zlepší. Střelecký koncert Běláče. Hodně jsme mu nahrávali. Mravenčí práci odvedl Jirka Šnajdr, běhal za dva, hrál nezištně, přihrával, nejlepší hráč na hřišti. Kdyby občas před brankou zvedl hlavu a přihrál mohlo být gólů ještě víc. Obranu držel s jistotou Mirek Kulhánek a Denk.
15. květen 2009 Dýšina - Kožlany 4 : 3 -ach jo - Dýšinští se nás před začátkem utkání obávali - ještě letos nevyhráli. Začátek utkání tomu nasvědčoval. Snadno jsme se dostávali před jejich branku, Luděk Běláč dal první gól, Petr Bílek několikrát tvrdě vystřelil (ale vždy hodně nad bránu), jednu branku nám rozhodčí neuznal. Ale jak to ve fotbalu bývá - nedáš dostaneš. Při rychlém protiútoku se špatně domluvili Zdeněk Denk s Jirkou Jíchou a v pokutovém území srazili domácího útočníka - penalta na 1 : 1. Za chvíli se odvážil domácí útočník s míčem samostatně proniknout od půlky hřiště - naši dva beci ho celou cestu sledovali, až ve velkém vápně ho faulovali a další penalta znamenala 2 : 1. Po poločase se zpočátku naše hra zlepšila. Za ruku domácích byla nařízena penalta a Jirka Šnajdauf s Luďkem Běláčem předvedli nacvičenou akci - Jirka přes domácího brankáře přihrál Luďkovi a ten se nemýlil (taky by se to dalo říci tak, že slabou ránu Jirky k tyči brankář vyrazil naštěstí k dobíhajícímu Luďkovi a ten skóroval). Pak se ale začalo projevovat to, že domácí měli na střídání 6 hráčů (my jenom jednoho) a zvláště domácí záloha nás začala přehrávat. Naši záložníci se po útočení nestačili vracet a tak domácí přidali další dva góly. Na konečný stav upravil s chutí střílející Luděk Běláč. Škoda že jsme nevyhráli, protože potom by mohly být oslavy narozenin Jirky Šnajdra (blahopřejeme !!!) ještě radostnější :-)
22. květen 2009 Kožlany - Tlučná 4 : 7 -před velmi dobrou návštěvou asi 40 neplatících diváků se nám zápas příliš nepovedl (divák M. V. říkal, že by diváci měli fasovat černé brýle - i když, kde vidí 11 gólů). Začalo to už před zápasem - půl hodiny před výkopem byla šatna hostů plná (a značně mladších hráčů), kdežto v naší kabině se čtvrt hodiny před začátkem "tísnili" 4 hráči (včetně dvou veteránů). Nakonec nás bylo 12 - ale ten přístup k utkání není dobrý. Samotné utkání začalo jako vždy - máme převahu, gólové šance - ale trestuhodně nedáme. Soupeři udělali 3 útoky, naše ofenzivně naladěná záloha i stoper jsou v tom okamžiku po nezdařeném útoku vepředu - a ani dobrý brankář si s umístěnými střelami nemohl pomoci. Ke konci poločasu předvedl Franta Švec odvážný průnik až do velkého vápna, tam ho museli zfaulovat - a z nařízené penalty se tentokrát Jirka Šnajdauf nemýlil. Po poločase 1 : 3 se obraz hry příliš nezměnil. Dva celkem lehké trestńáky mimo vápna bohužel náš brankář pustil. Ale dostali jsme se i ke gólům. Útočně naladěný záložník Jirka Šnajdr měl svůj den. Trestný kop zahrál šikovně na tečujícího Luďka Běláče a pak dva góly dal sám - první po krásné dlouhé přesné přihrávce od naší obrany, přes volný prostor na pravém křídle, odkud Petr Bílek našel před bránou volného Jirku a ten se nemýlil, druhou pak tak, že udělal kličku i brankáři a zavěsil. Přišel ještě jeden krásný fotbalový okamžik. Za stavu 3 : 4 se Jirka Šnajdauf vrhnul hlavou k zemi a odvážnou hlavičkou dal míč do sítě - rozhodčí však branku pro domnělé hraní rukou (při tomto artistickém kousku ???) neuznal - Maradonovi to prošlo, Jirkovi ne. Snad se nás na Touškov sejde víc - proti silnému soupeři to bude zapotřebí - s přízní fanoušků nesmíme hazardovat :-).
29. květen 2009 Kožlany - Město Touškov 1 : 5 - dnes nebyl z fotbalu žádný velký požitek. Po vydatném a vytrvalém dešti byly na hřišti louže vody. Pouze příjezd soupeře z velké dálky a nesmírná láska k fotbalu přinutila staré pány, aby se svlékli do dresů a v takovém nevlídném počasí k utkání nastoupili. Úvod byl jako obvykle - kombinačními akcemi jsme se snadno dostávali před soupeřovu branku, ale na jeden gól potřebujeme alespoň pět šancí. Po hezké akci po ose Vašek Kratochvíl, Jirka Šnajdr se míč dostal k našemu kanonýrovi Luďku Běláčovi a ten se většinou nemýlí. Vedení 1 : 0 nás ale zase dovedlo k bezhlavému útočení a podcenění obranné činnosti. Hosté podnikli rychlé protiútoky a nechytatelnými střelami třikrát překonali jinak bezvadně a obětavě chytajícího Vaška "Samce" Krause. Po několika tvrdých zákrocích soupeře se na hřišti začalo jiskřit. A děly se věci ... Vašek Kratochvíl přišlápl nohu jejich bezohledně hrajícímu útočníkovi, hned se na něj ale začali sesypávat protihráči a hrozilo to jeho napadením. Do vzniklé situace se ale aktivně vložil rozhodčí Václav Reiprich. Energicky odtrhl kohouty od sebe - a v okamžiku ho touškovský hráč držel pod krkem a za nelichotivých nadávek s ním začal cloumat. Situaci na našem hřišti dlouho nevídanou rozhodčí vyřešil "ukončením" utkání a odchodem do kabiny - jasná inzultace rozhodčího. Rada starších kapitánů nakonec celou situaci zhodnotila sportovně - oba provinilci byli vyloučeni a utkání bylo dohráno do konce. Těžký terén však znemožňoval pořádnou hru, míče zůstávaly stát v loužích. Přestože perfektní "Samec" chytil několik jasných gólů a jindy nepřesvědčivý obránce Pepík Panuška bojoval statečně ( tento terén mu vyloženě vyhovoval a jeho tvrdost a rychlost na hosty platila), hosté ještě dvakrát skórovali a tak jsme prohráli další zápas před hrstkou promrzlých a promoklých domácích diváků. Ani pro ně to nebylo žádné fotbalové potěšení :-(
8. červen 2009 Plasy - Kožlany

2 : 3 - informace od našeho zvláštního zpravodaje:
Střelec všech branek byl Luďa Běláč. Průběh zápasu šel takto 0-1, 1-1, 1-2, 2-2, 2-3, poločas 1-1.
Sestava : branka - Kraus ("Samec"), obrana - Hach Martin (nově získaný hráč z Bučku-hrál dobře), Kulhánek Míra, Švec, Jícha, záloha - Roučka Karel, Kratochvíl, Kulhánek Lubka, Šnajdr Jirka (opět nejlepší hráč na hřišti - nenašel na sobě chybu), útok - Běláč, Bílek, střídačka - Konopásek, Panuška.
Podle diváků, kterých zde bylo asi 50 (měli jsme i podporu fanoušků z Kožlan), byl fotbal velmi pěkný a líbil se. Zápas byl otevřený, byly šance na obou stranách. Kožlany měli více ze hry, ale i podle výsledku byl zápas velmi vyrovnaný. Ke konci jsme poztráceli sílu a domácí hráči tlačili, ale už to neutlačili a podařilo se nám zvítězit. Škoda, že utkání nebyli přítomni oba veteráni mužstva, protože opravdu byl fotbal hezký, počasí výborné, nehádal se nikdo - pouze Kulhánek Mírek rejpal do Samce a ten byl chabrus na nervy.

12. červen 2009 Všeruby - Kožlany 3 : 2 - měla být jasná výhra, ale zase jsme předvedli festival neproměněných šancí. Střelec branek byl Luďa Běláč. Průběh zápasu šel asi takto 1-0, 1-1, 2-1, 3-1, 3-2, poločas 1-0. Sestava : branka - Kraus, obrana - Kulhánek Míra, Denk Zdeněk, Švec, Jícha, záloha - Hach Martin , Kratochvíl, Kulhánek Lubka, Juha Václav, útok - Běláč, Bílek, střídačka - Konopásek, Panuška. Fotbal byl opět velmi pěkný a líbil se. Zápas byl otevřený, byly šance na obou stranách Kožlany měli opět více ze hry - prvních asi 20 minut se Všeruby nedostaly vůbec k ničemu a my měli nejméně čtyři ložené šance - opět jsme nedali nic. Za stavu 3-1 kopal Kráťa trestňák asi tak ze 30-ti metrů a krásně vymetl šibenici, ale rozhodčí gól neuznal (nepřímý kop). Ke konci jsme hodně tlačili, snížili jsme na rozdíl jednoho gólu a pak jsme sahali i po vyrovnání když jejich hráč zahrál hned třikrát za sebou rukou ve vápně - rozhodčí Čech nic - ale jinak pískal rovinu a pěkně nemůžeme si stěžovat. Prohráli jsme si to sami. Velká škoda že nebyli naši dva veteráni, možná bychom to utlačili. Fotbal pohodový a opět celkem v klidu. Večer jsme to završili v Sokolovně v Kožlanech, sešli se skoro všichni až na Juhu a Bílka. Jirka Šnajdr nebyl (dost chyběl) ale do hospody přišel.

21. srpen 2009 Třemošná - Kožlany

2 : 2 - Průběh zápasu: 1-0, 1-1, 2-1, 2-2, poločas 2-2. Sestava : branka - Kraus, obrana - Jícha, Panuška, Hach, Blecha, Hromada, Juha, záloha - Kulhánek Lubka, Šnajdr, Volín Pavel, Konopásek, Bílek, Macák, útok - Běláč, Šnajdauf, Denk Václav. K prvnímu utkání podzimních odvet se nás sešla celkem dobrá sestava. Nově se zapojili Vašek Denk (bývalý hráč Kožlan) a z Kozojed Pavel Volín. Oběma šla hra velmi dobře a jistě budou pro mužstvo velkým přínosem. Jinak se nám ale v 1. poločase příliš nedařilo. Nešly nám přihrávky, záloha se opět nedůsledně vracela a i v obraně jsme chybovali. Před první brankou nestačil v pádu odkopnout míč Pepík Panuška, před druhým gólem jsme nepokryli prvou stranu domácích a jejich útočník krásnou střelou z rohu šestnáctky trefil vzdálenější vingl naší branky. Naštěstí se nám povedlo dát vždy varovnávající branku - první dal Petr Bílek po centru z pravé strany a na 2:2 vyrovnával Luděk Běláč, který utekl z půlící čáry, udělal kličku i brankáři a dával do prázdné branky. Ve druhé půli se obraz hry změnil. Zřejmě lepší fyzickou kondicí :-) jsme přehrávali domácí a dostávali se i do vyložených šancí. Ale ani Jirka Šnajdr, Luděk Běláč a ani Petr Bílek, který přestřelil z malého vápna ostrou přihrávku zprava, kterou mu šikovně dával Jirka Šnajdauf. Na druhou stranu je nutné pochválit našeho brankáře "Samce", který chytil určitě nejméně dvě tutovky domácích. Začal úřadovat i domácí rozhodčí. Nelíbily se mu některé slovní komentáře našich hráčů a tak požlutil Jirku Šnajdaufa (kapitána ?!) a dvakrát si pustil pusu na špacír Luboš Kulhánek, takže ho pan rozhodčí poslal dříve do sprch. Tím, že v poslední minutě Vašek Juha obětavě v našem velkém vápně blokoval střelu třemošenského útočníka a zabránil tak jistému gólu, skončilo utkání zaslouženou remízou.

2. září 2009 Kožlany - Všeruby 6 : 3 - Průběh zápasu: 0-1, 3-1, 3-2, 5-2, 5 - 3, 6 - 3, poločas 0-1. Sestava : branka - Kraus, obrana - Švec, Jícha, Panuška, Hach, Blecha, Hromada, záloha - Kulhánek Lubka, Šnajdr, Volín Pavel, Bílek, Rocskár, Hobl, Reiprich, útok - Běláč, Šnajdauf, Denk Václav. Utkání bylo odloženo z pátku - hosté měli málo hráčů. Hrálo se za ideálního fotbalového počasí a hosté tentokrát přijeli s 15 hráči a velkou snahou utkání vyhrát. Zápas měl dva rozdílné poločasy. V prvním byli hosté mnohem aktivnější, nám příliš nevycházely přihrávky a hosté se ujali vedení. Do druhé půlky jsme nastoupili jako vyměnění. důležitým okamžikem byl roh z levé strany - Luboš Kulhánek jej zahrál pravou nohou tak skvěle, že se míč otřel o přední tyč a od brankáře se odrazil do sítě. Přišly i další šance - například Jirka Šnajdr se ocitnul neatakován na velkém vápně, před sebou otevřenou cestu až k brance - ale místo gólové strefy napálil míč několik metrů vedle brány :-(. Ale jinak to bylo dobré - záloha přidržela míč (pochvala Pavlu Volínovi i Pepíku Hoblovi, který nastoupil po čtyřleté pauze), střední záložníci se stačili vracet a obsazovat soupeře, trochu říct v obsazování útočníků si dali i krajní obránci. Druhý gól jsme dali po úniku Luďka Běláče po pravé straně, jeho přihrávku ze zadní tyče skvěle hlavou vrátil Jirka Šnajdauf a Petr Bílek už dorážel do prázdné branky. Hosté začali více útočit a tím se povedlo, že jsme je rychlými útoky dvakrát přehráli a po parádní kombinaci skórovali do prázdné branky (P. Volín, "Faust" Rocskár). Další gól přidal L. Běláč a gólem týdne určitě bude jeho druhý gól, který dal střelou z dobrých 30 metrů do šibenice. Situaci trochu zkomplikoval Martin Hach, který jako poslední hráč prohrál zbytečný souboj s útočníkem hostů, a po ztrátě míče šli z půlky dva soupeři na našeho brankáře a samozřejmě skórovali. Jinak ale měl "Samec" zase svůj den a skvělými zákroky vychytal nejméně dvě tutovky hostů. Vyhrát se silným družstvem Všerub je vždy paráda!!!
7. září 2009 Dolní Bělá - Kožlany 0 : 5 - poločas 0 : 3. Sestava : branka - Kraus, obrana - Švec, Jícha, Panuška, Hach, Blecha, Hromada, záloha - Kulhánek Luboš, Šnajdr, Volín Pavel, Bílek, Rocskár, Kratochvíl, útok - Běláč, Šnajdauf. Konečně! Podařilo se nám zlomit komplex Dolní Bělá. Pokračovali jsme v hezkém fotbalu z minulého týdne a průběh zápasu byl jednoznačný. V prvním poločase jsme dali hezké góly - Luboš Kulhánek krásně z místa pravého záložníka přihrál míč na levé křídlo a tam už si Luděk Běláč snadno poradil i s brankářem. Další branku přidal Petr Bílek a konečně Luboš Kulhánek zopakoval krásný roh zprava - prudký míč přistál přesně na hlavě Pavla Volína a ten hlavičkou o zem vymetl pravý kout brány a brankář neměl šanci. Ale - gólů jsme mohli dát ještě nejméně pět - dvě břevna (Jirka Šnajdr, Luděk Běláč) a další tutovky. Po přestávce jsme i na nejhorším hřišti okresu pokračovali v pěkném technickém fotbalu. Znovu hrála výborně celá záloha, která uměla přidržet i rozehrát míč - a navíc si dobře plnila i obranné úkoly. Spolehlivě pracovali i všichni obránci. Tradičně při chuti byl i dvojčlenný útok - až na to spalování šancí. Ze zálohy se často vytahoval Jirka Šnajdr - ale přineslo to své ovoce. Dvakrát se po přihrávkách od Luboše Kulhánka šikovně uvolnil od bránícího beka a střelami k tyči skóroval na konečných 5:0. Ale znovu jsme pálili i největší "loženky" - Roman "Faust", Jirka Šnajdauf, ... Příště by se to neuselo vyplatit !!!
11. září 2009 Kožlany - Dýšina

5 : 2 - poločas 4 : 1. Sestava: branka - Kraus "Samec", obrana - Jícha, Panuška, Hach, Blecha, Z. Denk, Hromada, záloha - Kulhánek Luboš, Šnajdr, Volín Pavel, Bílek, Rocskár "Faust", Hobl, útok - Běláč, Šnajdauf. Hosté chtěli vyhrát i u nás a přijelo jich k zápasu 16! Zpočátku také nebezpečně útočili, ale nám se povedlo udělat do jejich otevřené obrany dva rychlé protiútoky (Faust krásně našel Luďka Běláče a ten utekl a nedal nikomu šanci). Třetí branku přidal Jirka Šnajdr (že by se v něm probudila střelecká forma?) s přehledem po zemi kolem brankáře. Hosté sice snížili (naši záložníci si nepokryli nabíhajícího hráče za šestnáctkou a ten se hezky strefil). Luděk Běláč třetím gólem dovršil hattrik - ale potom přišla 35. minuta. Luděk pronikal do velkého vápna, byl kontaktován soupeřem a po pádu se ukázala velká nepříjemnost - ošklivá distorze kotníku (byla sice rychle ošetřena v plzeňské nemocnici) ho bohužel asi připraví o zbytek letošní sezony. Velká škoda! Za zmíňku stojí v 1. poločase ještě dva zákroky Samce v naší bráně - nejdříve mu pod nohou prošla lehká malá domů (naštěstí to šlo mimo branku), následně ale předvedl zákrok z říše snů a vytáhl gólovou střelu do pravého růžku branky - no paráda. Druhý poločas byl poznamenán nepřítomností Luďka a tak se nám podařilo skórovat jenom jednou - na krásný načechraný trestňák Míly Blechy z levé strany si krásně naskočil Luboš Kulhánek a nechytatelně hlavou zavěsil. Hosté ještě snížili, ale to bylo vše. Vyhráli jsme zaslouženě. Ještě poznámka k rozhodčímu V. Reiprichovi - tak jako vždy pískal velmi aktivně, se zaujetím a docela dobře (nakonec před časem ho pochválil i bývalý mezinárodní sudí Michal Beneš). V 1. půli mu sice unikly dva jasné fauly na naše hráče a kdyby v 35. minutě zapískal penaltu po zákroku na Luďka Běláče, nedivil by se na hřišti i v početném hledišti vůbec nikdo. Ve 2. poločase prokázal i patřičnou odvahu, když několikrát odpískal povídání hostujících hráčů a udělil jim i žlutou kartu. Je jenom škoda, že někdy si svůj dobrý výkon kazí zbytečnými průpovídkami.

18. září 2009 Tlučná - Kožlany

7 : 5 - poločas 4 : 4. Sestava: branka - Švec, obrana - Jícha, Panuška, Hach, Blecha, Hromada, záloha - Kulhánek Luboš, Volín Pavel, Bílek, Juha, Kratochvíl, útok - Šnajdr, Šnajdauf. Už při srazu v Kožlanech to nevypadalo nejlépe. Scházeli jsme se pomalu, odjížděli jsme pozdě a ještě bez několika opor a hlavně bez zraněného brankáře "Samce". Do branky tedy musel nastoupit až třetí náš gólman - fotbalový univerzál Franta Švec - a jako pokaždé, i dnes si zasloužil pochvalu! Domácí soutěž jasně vedou a proto by před zápasem na naše šance nevsadil nikdo ani pětník. Začátek zápasu byl ale překvapivý. Domácí na velkém hřišti s krásným trávníkem samozřejmě začali útočně. Tím ale dost odkrývali obranu a nám se dařilo se rychlými protiútoky dostávat před branku domácích - a kupodivu i úspěšně zakončovat :-(. A tak jsme vždy dotáhli jejich jednobrankové vedení - dva góly dal Pavel Volín (jeden překrásně z trestňáku až za velkým vápnem) a třetí Petr Bílek. Dokonce jsme se ujali i vedení 4 : 3 - to se Jirka Šnajdauf neohroženě vrhnul do vyraženého míče a neomylně ho zasunul do sítě. Všechno by bylo dobré, kdyby - v domácím družstvu totiž nastoupil 35letý hráč Vašák (bývalý prvoligový hráč Plzně, Mostu a Liberce a ještě v současnosti aktivní borec v německé soutěži) - no a ten nám s přehledem dal 5 gólů, proti kterým byl i obětavě chytající Franta Švec bez šance. Takže ve druhé půli úřadoval hlavně domácí Vašák - jednou skóroval až nadvakrát, když jeho první střelu vyhlavičkoval nečekaně bránící Jirka Šnajdauf z brankové čáry - bohužel znovu přímo k domácímu střelci. Jinak byl ale Jirka na počátku parádní akce - na půli svojí dotěrností vybojoval míč, poslal do úniku po pravém křídle Vaška Kratochvíla, ten přenesl míč na druhou stranu na Jirku Šnajdra a ten se konečně rozpomněl na své nejlepší fotbalové momenty - obešel posledního obránce a nakonec i brankáře a dával do prázné branky na konečných 7 : 5. Pro nastupující tmu bylo utkání trochu zkráceno - ale viděli jsme, že i proti silnému soupeři na jeho hřišti se nechá hrát a kdybychom byli kompletní, kdoví, jak by to dopadlo.
... a tak vypadal kotník Luďka Běláče v minulém utkání !!!

25. září 2009 M. Touškov - Kožlany

1 : 3 - neuvěřitelné, fantastické, bomba!!! M. Touškov jsme na jeho hřišti zatím neporazili (vloni jsme tam dostali 0:10) a navíc jsme jim skvěle odvedli jejich jarní extempore na našem hřišti. Na vítězstvíse podílelo 13 borců, z tradiční sestavy chyběl předem omluvený M. Blecha a na poslední chvíli odřekl i Franta Švec ?!? V brance se ale zase objevil "Samec", a chytal výtečně.
Co bylo příčinou skvělého výsledku?
1) překvapivě výborná hra útoku - v něm Jirka Šnajdr zářil jako v dobách své největší slávy - dva góly na velikém hřišti v Touškově, to už zaslouží pochvalu. Třetí gól přidal Vašek Juha po neohroženém souboji s obráncem.
2) skvělá práce v obraně, která byla nejdřív dirigovaná Jirkou Šnajdrem (pak ale naštěstí odešel střílet branky do útoku) a po něm převzal taktovku Vašek Kratochvíl, který svojí rychlostí, přehledem a zkušenostmi nepustil nikoho středem obrany, ale navíc dovedl výborně ukočírovat i jinak nepozorné krajní beky.
3) na podzim už tradičně výborná hra zálohy, ve které zvláště Pavel Volín, Petr Bílek, Luboš Kulhánek i "Faust" Rocskár zřetelně přehrávali domácí borce a vytvářeli tak neustálý útočný tlak - a navíc účinně pomáhali i při bránění.
A to navíc druhý útočník Jirka Šnajdauf (který v Touškově téměř pravidelně skóruje) mohl konečně prolomit svojí podzimní střeleckou impotenci - celkem třikrát měl na kopačce gól, ale jednou těsně minul bránu a dvakrát se blýsknul domácí brankář a skvělými zákroky mu zhatil radost ze vstřelené branky. Zvláště zřejmě secvičená kombinace, kdy mu zprava nahrával Jirka Šnajdr a on povedenou ranou do protipohybu brankáře trefil téměř vingl, zasluhovala brankové zakončení. Domácí brankář ale popřel všechny biomechanické zákony a jistý gól vytáhnul!!!
Ale jinak byla pohoda a i jediný divák z Kožlan (M.V.) ocenil nečekanou výhru, která jistě bude znamenat postup v tabulce.

2. října 2009 Plasy - Kožlany

2 : 0 - poločas 0:0, sestava: branka - Kraus "Samec", obrana - Švec, Jícha, Panuška, Hach, Blecha, Z. Denk, Juha, záloha - Kulhánek Luboš, Šnajdr, Volín, Bílek, Rocskár "Faust", útok - Šnajdr, Šnajdauf. I poslední podzimní utkání nás zastihlo v pohodové formě. První poločas byl sice jasně v režii hostů, ale dobrou obranou hrou jsme jim nedovolili skórovat. Po přestávce se ale obraz hry úplně změnil. Znovu se nám dařilo uprostřed hřiště, udrželi jsme míč a vytvářeli si šance. Dobře pískající rozhodčí pak správně nařídil za podražení Petra Bílka ve velkém vápně penaltu. Na ní máme v družstvu specialistu Jirku Šnajdaufa (letos jednou dal a jednou ne). Dnes ovšem předvedl velmi ležérní pokus a brankář bez větších potíží jeho slabou a nedobře umístěnou ránu vyrazil a ani s dorážkou si Jirka dobře neporadil :-(. Naštěstí si náš kanonýr napravil reputaci o několik minut později - před brankou hostí vznikla "trma-vrma", míč se odrazil k Jirkovi a ten pravou (!) nohou propálil skrumáž hráčů před ním a nechytatelně pod břevno zavěsil. Druhou branku přidal i druhý útočník Jirka Šnajdr pro něho typickým způsobem - v šestnáctce dostal hezkou přihrávku od Fausta, obešel dva obránce, kličku udělal i brankáři a zakončil do prázdné branky. Vydařenou podzimní sezónu pak završilo závěrečné hodnocení jejího průběhu, které se uskutečnilo v příjemném prostředí dolní hospody. Tak zase na jaře !!!
Střelci sezóny 2009: Luděk Běláč 13, Jirka Šnajdr 9, Petr Bílek 6, Jirka Šnajdauf a Pavel Volín 4, Luboš Kulhánek 2, Milan Macák, Vašek Juha a Roman Rocskár po 1.