Výsledky zápasů - jaro 2008

datum utkání domácí - hosté
výsledek
25. duben 2008 Třemošná - Kožlany 3 : 4 - zase skvělý začátek sezóny a na hřišti silného soupeře výborný výsledek. Hlavně se o něj zasloužili Jirka Šnajdr ("téměř nejlepší hráč na hřišti" - autor hattriku) a Jirka Šnajdauf (za stavu 3 : 3 proměnil penaltu způsobem, že by se od něj hlavně Slávisti :-) mohli učit). A takhle vypadaly účty po hodnocení v hospodě:
9. květen 2008 Kožlany - Plasy 3 : 2 - krásné počasí, výborný trávník, dobrá sestava. Utkání se vůbec nevydařilo Jirkovi Šnajdrovi - branku nedal ani z nejvyloženějších pozic. Naštěstí ho nahradil Vašek Kuba, který nastoupil jako vítaná posila - na jeden gól nahrál Luďku Běláčovi a další dal sám. A kdo rozhodl utkání za stavu 2 : 2? Opět střelec rozhodujících branek Jirka Šnajdauf - tentokrát hlavou po hezkém centru z pravé strany.
16. květen 2008 Město Touškov - Kožlany 10 : 0 - tak takhle nějak určitě vypadá fotbalová "apokalypsa". Začalo to už při scházení se v Kožlanech - hráčů bylo málo, nebyl brankář. Do brány se postavil Franta Švec a byl jediný, kdo si za svůj výkon zaslouží pochválit. Jinak bída, zmar a utrpení. Obrana děravá, záloha neběhavá, útok neproduktivní. I když byl soupeř kvalitní, tak takováhle porážka je ostudná a už se snad nebude opakovat.
23. květen 2008 Kožlany - Dýšina 11 : 2 - to je na fotbale krásné. Po minulém debaklu opět radost z přesvědčivé výhry. Jasná záležitost a střelecký koncert nejlepšího jarního střelce Jirky Šnajdaufa - čtyři góly a z toho jeden, jak to umí jenom on a opravdoví "bombeři" (Gerd Müller, Tomáš Skuhravý, Jenda Koller, ...) - v pádu nechytatelně hlavou :-).
26. květen 2008 Dolní Bělá - Kožlany 1 : 1 - ale kdybychom vyhráli 5 : 1, nikdo by se nedivil a odpovídalo by to počtu šancí a průběhu hry. I vlivem velmi špatného hřiště "spálil" své jisté gólové příležitosti jinak suverénní střelec Jirka Šnajdauf, ale brankově se nedokázali prosadit v "tutovkách" ani Jirka Šnajdr a Vašek Kuba. A tak nás zachránil Vašek Kratochvíl, který krátce před koncem srovnal na 1 : 1. Snad příště ...
6. červen 2008 Kožlany - Všeruby 4 : 1 - i v posledním jarním utkání se nám dařilo. Po mnoha nevyužitých šancích (Jirka Šnajdr sám před bránou, Míra Kulhánek "bombou" vedle,...), ale i skvělých okamžicích (Míra Kulhánek zabraňuje jistému gólu v naší síti, Jirka Šnajdr dělá krásnou fotbalovou fintu u postranní čáry) jsme soupeře jasně přehráli. Branky dali ve hvězdné dvacetiminutovce prvního poločasu Vašek Kratochvíl (2 x), Jirka Šnajdr a nechytatelnou penaltou nejlepší střelec jara Jirka Šnajdauf. Další informace jsou vidět z přiložené fotoreportáže.

výsledek
22. srpen 2008 Kožlany - Třemošná 2 : 2 - první podzimní utkání se nám moc nepodařilo (lajnovat museli nejstarší hráči, sešlo se nás pouze 11, v brance musel nastoupit Franta Švec - ale jako vždy chytal dobře). Obě naše branky dal Luděk Běláč (druhou po přesné přihrávce od Jirky Šnajdaufa vyrovnával na konečný výsledek). Hostům navíc Franta Švec vytlačil očima penaltu (kterou nařídil rozhodčí "laik" Venca Jaroš) mimo branku :-)
8. září 2008 Plasy - Kožlany 1 : 3 - Plasy moc chtěly vyhrát a oplatit nám jarní porážku. Ale nedovolili jsme jim to. 1. gól - Vašek Kratochvíl utekl z půlky obraně a bezpečně překonal brankáře (jenže o chvíli později - po obětavém presingu J. Šnajdaufa - přehodil z vápna brankáře i prázdnou bránu, ale vedle). 2. gól - po trápení na začátku 2. půle vybojoval V. Kratochvíl míč na pravé straně, nezištně přihrál Luďku Běláčovi před bránu a ten nezaváhal. Plasy za minutu snížily, ale to nejkrásnější teprve přišlo. Pár minut před koncem znovu obětavě zabojoval Jirka Šnajdauf a domácí bek ho musel zastavit faulem. Z 22 m vlevo od brány si míč postavil Jirka Šnajdr a ve stylu a`la Jankulowski vymetl přes trojčlennou zeď bližší šibenici - brankář neměl šanci. Skvělý fotbalový zážitek završil úspěšné utkání.
12. září 2008 Kožlany - M. Touškov 6 : 4 - prostě nádhera. Touškovu jsme vzali první body v letošním ročníku. První poločas byl z říše snů - byl to náš letošní nejlepší výkon. Luděk Běláč dal gól po krásné patičce Romana Rocskára v malém vápně. Jirka Šnajdr skóroval dvakrát - nejdříve s přehledem a klidem obestřelil brankáře a pak z ničeho nic připravil všem fotbalovou lahůdku - sebral míč na půli hřiště, stylem jako Masopust v nejlepších letech prošel až k brance, udělal kličku i brankáři a zasunul do prázdné branky!!! A to jsme ještě nedali "loženky" - J. Šnajdr (zavřené oči??), L. Běláč a Jirkovi Šnajdaufovi nebyla branka uznána. Hosté pak snížili a pouze obětavý zákrok Míly Blechy a jeho vypíchnutí míče v poslední chvíli zabránilo v dalším gólu hostů. Do druhé půle vlétli hosté jako vyměnění. Brzy dali druhý gól a hodně nás tlačili. Pak ale rozhodčí Reiprich (pískající až na nepřesnosti při posuzování ofsajdů přesně a objektivně) nařídil po zákroku touškovského obránce penaltu - a osvědčený střelec Jirka Šnajdauf se nemýlil. Luděk Běláč dal díky svému důrazu další branku a pak už to bylo sólo pro rozhodčího Reipricha a Jirku Šnajdaufa. Zcela po právu byly odpískány další dvě penalty (hosté vůbec neprotestovali) - Jirka jednu proměnil svým nenapodopitelným způsobem střelou bodlem levou nohou a při třetí (pár minut před koncem) chtěl potěšit i četné diváky trefením levého horního růžku branky - ale nepovedlo se -:(. Jinak jsme ale všichni prožili fotbalový svátek i s tradiční hodnotící dohrou - účet kapitána zněl na Kč 492,- -:)
26. září 2008 Kožlany - Dolní Bělá 3 : 3 - naše noční můra se jmenuje Dolní Bělá. Už tradičně se nám s ní nedaří. I když dnes - pokud bychom dali jenom polovinu gólů ze šancí, které jsme si vytvořili, vítězství mohlo být i dvojciferné. Zezačátku nebyla hra špatná - ale naši střelci byli před brankou zcela impotentní a nedali gól ani z nejvyloženějších šancí a to se pak nedá vyhrát!!! Až Vašek Kratochvíl bodlem z velkého vápna překonal jinak výborně chytajícího brankáře hostů. Ti ale ještě do poločasu vyrovnali na 1 : 1. Ve druhé půli jsme si zase vypracovali jasné tutovky - ale ani Jirka Šnajdr z malého vápna, ani Vašek Kratochvíl z úrovně penalty netrefili prázdnou branku a naše trápení pokračovalo. Nakonec se Petru Bílkovi povedlo skórovat a parádní akci provedl pravý bek Pepík Panuška - prokličkoval se až před brankáře a tam ho překvapivou střelou oklamal a k bližší tyči dopravil míč do sítě. No ale nebylo to nic platné, po nedůslednostech v naší obraně hosté vyrovnali. Nešťastná série s Dolní Bělou už musí někdy skončit....
3. říjen 2008 Všeruby - Kožlany 6 : 1 - kdo neviděl, neuvěří. K poslednímu podzimnímu utkání jsme jeli na hřiště obávaných Všerub. První poločas byl v poklidu - domácí sice dvěma góly šli do vedení, ale Luděk Běláč po přihrávce od Vency Reipricha snížil na 1:2. Mimochodem - po více než dvou letech se do sestavy vrátil Vašek Reiprich a ukázal se jako vítaná posila - kromě zmiňované nahrávky mohl v 1. poločase ještě dát gól hlavou, ale přestřelil bránu. Ovšem druhý poločas - to bylo dílo. Prvních 30 minut jsme téměř nepustili Všeruby na naši půlku. Jirka Šnajdauf mohl parádně skórovat hlavou, pořád jsme byli v jejich velkém vápně - ale jako v minulém zápase - marnost nad marnost !!! I původně stoper Míra Kulhánek se pustil do útočení a zcela opomenul své obranné povinnosti. A jak to ve fotbale bývá - nedáš a dostaneš. Domácí využili neúplnosti naší obrany a téměř jako přes kopírák několikrát utekli z půlky hřiště a valili se sami na brankáře. Milan Macák jim ještě dvakrát ve vstřelení branky zabránil, ale více dělat nemohl. Nezodpovědnost v obraně, velké útočné choutky stopera, absence obranných činností záložníků vykonaly své - domácí snadno dávali branky a vysoká porážka - neodpovídající průběhu utkání - byla na světě. Snad si z průběhu utkání vezmou všichni ponaučení a do jarních bojů budou nastupovat s větší zodpovědností jak při útočných činnostech (bez vstřelení branky nemůžeme vyhrávat), tak hlavně při důsledném bránění, které nemůže zůstat jenom na neúplné obraně.
    Přes velkou střeleckou bídu v posledních utkáních se přece jenom někteří naši střelci vyznamenali. Neúplné statistiky vypovídají, že nejlepším střelcem letošní sezóny se stal Jirka Šnajdauf (9 branek), následuje Jirka Šnajdr (7 gólů), Luděk Běláč (6 gólů) a Vašek Kratochvíl (5 branek).