Tradiční pouťové utkání - kožlanská pouť - 9. srpna 2008

 

Kožlanskou pouť už si nejde představit bez tradičního fotbalového odpoledne. Jeho nedílnou součástí je i každoroční fotbalová bitva mezi mužstvy starých gard Kožlan a Kralovic.

Na rozdíl od minulých let letos tomuto klání nepředcházel běžecký souboj mezi Jirkou Šnajdaufem a Ottou Vaššem - prý pro zdravotní potíže prvně jmenovaného. Z obvykle dobře informovaných kruhů jsme se ale dozvěděli, že původní běh přes celé hřiště se už později zkrátil na běh z půlky hřiště - a další zkrácení (odpovídající věku a fyzické přípravě obou pánů) už by nebylo možné na hřišti vyměřit. No uvidíme příští rok.

Samotné utkání přineslo na výborně připraveném trávníku (poklona Frantu Švecovi) opět parádní fotbalový zážitek. Domácí byli tradičně posíleni Tondou Šultou (letos podal vynikající výkon) a Tomášem Křížem. Škoda, že se do utkání nezapojili i další, kteří fotbal v Kožlanech kdysi váleli (V. Denk, J. Švarc, ...).

Začátek utkání nám vyšel výborně. Tomáš Kříž nádherným pasem mezi obránci poslal Vaška Kratochvíla před kralovického brankáře a Vašek nezaváhal - 1 : 0. Za několik minut potom se ze 20 metrů opřel do míče (mimochodem tradiční dar Jirky Šnajdaufa - tentokrát originální míč z Eura 08 - EUROPASS - a výborný) Luboš Kulhánek a kralovický brankář se za míčem jenom smutně ohlédl - 2 : 0.

Po přestávce se podařilo Karlu Karbanovi po nepřesnostech v naší obraně a po jeho parádním prokličkování (je vidět i na přiložených obrázcích) snížit na 2 : 1, ale to bylo ze strany hostů vše, co v utkání předvedli.

Vítězství zaslouženě připadlo nám - ale to vůbec nezabránilo tomu, abychom v přátelském duch celé utkání i fotbalovou sezonu společně probrali u chutného guláše vyrobeného Jirkou Hanzlíkem. Zapíjen byl gambrinusem a přehnala se několikrát i smršť veselých kalíšků.

Tak tedy pánové - zase za rok nashledanou :-).

Na obrázku družstvo kožlanské staré gardy před utkáním (kliknutím na obrázek jej zvětšíte).

A společná fotka obou soupeřů před utkáním

A zde jsou další fotky z utkání (otevři kliknutím, kliknutím na jednotlivou fotku je zvětšíš)

Fotografie z pouťového utkání

 

 


made by Alexis Prag

 

nahore

Kožlany  kulicka
Fotbal     kulicka
E. Beneš kulicka
Autoři       kulicka
Zajímavosti kulicka