Tradiční pouťové utkání - kožlanská pouť - 12. srpna 2006

 

Tradičním vrcholem fotbalové sezony starých pánů se i letos stalo pouťové utkání a tradičně proti družstvu starých pánů z Kralovic. Ti již několik let po sobě v tomto utkání prohráli a to si nenechali letos líbit. Jejich příprava byla opravdu dokonalá. Sehnali si i několik posil z Kaznějova a tak se jich před zápasem sešlo téměř dvacet. Protože naopak kožlanským borcům několik hráčů chybělo (Z. Denk, V. Jaroš, L. Běláč, ...), nastoupili v jejich dresu i "kralovičtí" hráči Karel Karban a Vašek Tobrman. Aby to měli zcela jisté, zajistili si hosté i rozhodčího Buška. Ten ale pískal velmi dobře (asi byli kralovičtí kapříci podměreční), takže průběh utkání nijak neovlivnil.

Přes velké vedro se podle názoru početných diváků hrál velmi pohledný fotbal. Kralovičtí se ujali vedení, když střelu zpoza šestnáctky domácí brankář Milan Macák skokem k levé tyči nestačil zneškodnit. Vyrovnání ještě do přestávky přinesl krásný trestný kop Tomáše Kříže z pravé strany velkého vápna, který se odrazil od zadní tyče a ani výborný Petr Borkovič neměl šanci střelu zlikvidovat. Ve druhé půli se hrál vyrovnaný zápas, který rozhodl Karel Roučka razantním průnikem a tvrdou nechytatelnou střelou. Nakonec tedy zaslouženě hosté vyhráli 2 : 1 (a budou chtít proto utkání určitě zopakovat i napřesrok) a spokojeni byli i domácí, protože všichni dokončili utkání zdrávi.

Jak už se stalo zvykem (a přestože to nebylo nikde prezentováno), utkali se ještě před zahájením zápasu ve zjištění toho, kdo je po roce rychlejší, znovu Jirka Šnajdauf s Otou Vaššem. Jak Ota později přiznal, on s tímto soubojem počítal a zcela jistě se na něj pečlivě připravoval a dokonce v kralovické sázkové kanceláři prý byly na tento souboj vypsány i kurzy. Některými příznivci bylo oběma borcům doporučováno, aby změřili síly v jiných fotbalových dovednostech (např. žonglování s míčem, střelba apod.) - ale ty však nic neodradilo od sprinterského souboje. Letos si to rozdali znovu na polovinu hřiště. Nutno však objektivně konstatovat, že letošní běh měl nejvyrovnanější průběh ve srovnání s lety minulými. V cílové pásce byli oba téměř nastejno. Někdy se říká že "o prsa", v našem případě je však výstižnější že "o břicho" nakonec znovu vyhrál Ota Vašš. Ale průběh běhu jasně ukázal, že to bylo letos jeho poslední vítězství, protože Jirkovi se jeho rychlostní disposice neuvěřitelně zlepšují a pokud se do příští poutě nedopustí nějakého zásadního porušení životosprávy, nemůže už mu v příštím souboji Ota konkurovat.

Na obrázku družstvo kožlanské staré gardy před utkáním. V pozadí je i věrný příznivec Pavel Fanta.

 

 

 

 

K utkání nastupovalo kožlanské družstvo v netradičních "holandských" dresech a připraven byl i oranžový míč. Někteří hráči (na snímku je Franta Švec) měli pak ještě jeden rezervní míč ukryt pod tričkem.

 

 


made by Alexis Prag

 

nahore

Kožlany  kulicka
Fotbal     kulicka
E. Beneš kulicka
Autoři       kulicka
Zajímavosti kulicka