Fotbalová reality show aneb ohlédnutí za sezónou 2005

 

V současné době tolik módní "reality show" není pro kožlanskou starou fotbalovou gardu žádnou novinkou. Je sice pravda, že jejich počínání není věnována ze strany sdělovacích prostředků taková pozornost jako "vyvoleným bratrům", ale o to ani ve své skromnosti příliš neusilují.

Jejich ¨účinkování v roce 2005 se nechá rozdělit na REALITY i na SHOW.

REALITY (tedy vyjádřeno fotbalově "skutečně nic moc") byla celá jarní část sezóny, ve které jsme sice obhajovali loňské vítězství, ale která příliš povedených utkání nepřinesla. Několikrát jsme nešťastně prohráli (i v domácím prostředí) a bodová ztráta na vedoucí celky byla čitelná.

SHOW (tedy skutečná fotbalová podívaná) byla úvodní část podzimu. Série pěti vítězství nás katapultovala do popředí tabulky. Opravdu výtečné byly zápasy v Horní Bříze a v Městě Touškově, kdy jsme proti favorizovaným domácím nejenom vyhráli (a nastříleli jim vždy plno branek), ale hráli jsme opravdu pohledný fotbal. Do reality jsme se pak vrátili v Třemošné a ve Všerubech. Přestože jsme měli v obou utkáních mnoho šancí na vstřelení několika branek, v obou utkáních nakonec domácí zaslouženě zvítězili a dokázali, že jejich umístění v tabulce před námi je zasloužené.

I tak je 3. místo (z 8 účastníků) dobrým výsledkem a určitě stará garda neudělala kožlanskému fotbalu ostudu.

Televizní tvůrci si vzali příklad i z úspěšných pozápasových posezení, která se na podzim uskutečnila i u našich spoluhráčů v Kralovicích. Dobré pivo, klobásy i slané tyčky přinášely velmi dobrou náladu a diskuze, proti kterým je "realitní" vysílání bez cenzury jenom slabým čajíčkem.

Tradiční třešničkou na dortu bylo pouťové utkání proti Kralovicím. To letošní se zapsalo do historie nezapomenutelným penaltovým představením Jirky Šnajdaufa (před jeho kouskem ještě jednou hluboká poklona). Tradici si získává i přímý předzápasový běh mezi Jirkou Šnajdaufem a Otou Vaššem - dočkáme se v příštím roce už třetího souboje?

Dostáváme se tak k příštímu roku. Jaký bude? Proslýchá se, že celek starých pánů se chystá posílit několik "mladých" starých pánů, kteří splní věkovou hranici 35 let a chtějí si zahrát pořádný fotbal. Jak na to zareagují opravdoví "staří" staří pani Panuška, Šnajdauf, Blecha? Najdou v sobě dostatek energie a chuti do hry, aby to i ve svém věku mladším ukázali? Ale nejdůležitější bude, aby všem sloužilo zdraví, aby vydržela ustálená parta fotbalových kamarádů a aby všem přinášela tato činnost radost a uspokojení.

Protože to možná pro ně bude více, než těch několik milionů z televizní reality show.


made by Alexis Prag

 

nahore

Kožlany  kulicka
Fotbal     kulicka
E. Beneš kulicka
Autoři       kulicka
Zajímavosti kulicka